کمپین یک میلیون امضا چیست؟....  
 

نحوه پیوستن به کمپین یک میلیون امضا


راهنمای عمل کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض آمیز

کنشگر کمپین کیست؟

اگر بخواهیم کنشگر کمپین یک میلیون امضاء باشیم لازم است که اهداف و خواسته های کمپین را در زندگی روزمره خود پیگیری کنیم و بتوانیم در راه عمومی شدن خواسته های کمپین با دوستان و اطرافیان خود گفتگو کنیم و آنان را تشویق کنیم که با امضاء بیانیه به این حرکت مردمی کمک کنند. از این رو هر شهروند ایرانی بسته به توان و بضاعت خود می تواند در این جهت اقدام کند و به صورت فردی یا گروهی به کمک کمپین و تحقق خواسته هایش بشتابد و از این طریق کنشگر کمپین شود.

اگر می خواهید عضوی از خانواده بزرگ کنشگران کمپین باشید

برای فعالیت در کمپین یک میلیون امضا نیازی به عضو شدن در یک گروه خاص نیست شما می توانید در هر نقطه ای از جهان که هستید به آسانی و خیلی ساده، کنشگر کمپین باشید تنها کافی است آموزش اولیه را فرابگیرید و سپس در جهت اهداف کمپین اقدام کنید. برای این کار راه های زیر را توصیه می کنیم:

1- اگر می توانید یک گروه حداقل 3 نفره را گرد هم آورید که مانند شما می خواهند به صورت فردی امضاء جمع آوری کنند. می توانید، با ما تماس بگیرید یا با نزدیکترین گروه فعال کمپین به محل سکونت تان، و بخواهید برای برگزاری کارگاه به شهر یا روستای شما بیاییم. آدرس ایمیل ما: [email protected]

2- اگر کسی را غیر از خود نمی شناسید می توانید برای فرا گرفتن تجربیات، فیلم آموزشی کارگاه را تهیه کنید. ( برای تهیه فیلم آموزشی با ماتماس بگیرید)

3- برای کسب آموزش می توانید جزوه آموزشی را که در اینجا موجود است، مطالعه کنید.

4- سئوالات خود را از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید.

گام های نخست، برای جمع آوری امضا

اکنون که آموزش های لازم را فراگرفته اید، می توانید به جمع آوری امضا بپردازید. پیشنهاد می کنیم موارد زیر را به هنگام جمع اوری امضا رعایت بفرمایید.

1- از بیانیه که در اینجا موجود است، پرینت بگیرید.

2- دفترچه آموزشی «تاثیر قوانین بر زندگی زنان» را تهیه کنید و اگر دسترسی به آن ندارید از نسخه ای که در اینجا موجود است، به تعداد کافی پرینت بگیرید.

3- اولین امضاها را از اعضای خانواده خود بگیرید. بهتر و منطقی تر است که آگاهی از قوانین موجود را از نزدیکترین افراد زندگی مان آغاز کنیم. اگر خانواده شما موافق فعالیت برای خواسته ها ی کمپین نیستند، پیشنهاد می کنیم زمان کافی برای بحث و گفتگو با آنها بگذارید تا نظر موافق خانواده خود را در این امر خیرخواهانه جلب کنید سپس به جمع آوری امضای بیشتر بپردازید.

4- افراد فامیل، دوستان و آشنایان، مهمانی ها، مجالس عروسی، گروه بعدی شما باشند. در مهمانی های خانوادگی، جشن تولد، مراسم عروسی و.... دفترچه و بیانیه را فراموش نکنید. می توانید با آنها جداگانه بحث کنید یا از میزبان بخواهید که چند دقیقه ای به شما وقت بدهد تا برای همه صحبت کنید. بهتر است از قبل چند نفری را جریان قرار دهید و در حضور آنان برای جمع صحبت کنید تا در صورت مخالفت یا بیان پرسش هایی که اغلب مطرح می شود آنها هم به کمک تان بیایند.

5- با همسایه های خود درمورد کمپین و خواسته های آن صحبت کنید. اگر کسی به هر دلیلی مخالفت کرد، بر خواسته خود خیلی پافشاری نکنید. انتظار نداشته باشید که با یکی دو جلسه صحب
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟