صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده....  
 

حضور زنانی از جنس دیگر در صحن علنی مجلس

10 شهریور 1387

مدرسه فمینیستی: یکشنبه 10 شهریور ماه 1387، گروهی از فعالان حقوق زنان برای اعتراض به طرح "لایحه ضدخانواده " به دیدن نمایندگان مجلس رفتند.

اقدام به این دیدار طی جلسات مکرر با حضور شیرین عبادی و بررسی پیشنهادات مختلف از سوی طیف های مختلف زنان انجام شده بود.

تنوع حضور نمایندگان طیف های مختلف در این دیدار، صدای یکدست اعتراض به قوانین تبعیض آمیز زنان بود.

امروز از ساعت 12 تا ساعت 2 بعد از ظهر گروه های مختلف به دیدار نمایندگان مختلف در اعتراض به این لایحه رفتند از جمله می توان به حضور شیرین عبادی، سیمین بهبهانی، رخشان بنی اعتماد، منصوره شجاعی، ژیلا بنی یعقوب، شهلا شرکت، محبوبه عباسقلی زاده ، شادی صدر، خدیجه مقدم، زهره ارزنی، مینو مرتاضی، آسیه امینی، گیتی پورفاضل، فرخنده احتسابیان، فریده غائب، محبوبه حسین زاده ، گوهر شمیرانی ، فخری نامی، گروهی از اعضای کمپین یک میلیون امضاء از اصفهان و... اشاره کرد.

مجلس امروز میهمان زنانی از جنس دیگر بود. پس از مدت ها معطلی در سالن ملاقات مجلس و سپس در راهروهای اتاق ملاقات؛ سرانجام پس از اعتراض و حتی تصمیم به ترک مجلس از سوی بعضی از افراد، مسئول دفتر «آقای تجری»، نماینده تهران و معاون کميسیون قضایی مجلس ایشان، افراد را به طبقه ششم هدایت کرد.راس ساعت 13 این جلسه با اعلام پوزش از سوی آقای تجری و توضیح اینکه یک بار ایشان ساعت 12 به سالن ملاقات آمده و خانم عبادی و دوستانشان را ندیده اند جلسه را آغاز کردند. اولین سخنگو و نماینده زنان حاضر، به پیشنهاد شیرین عبادی و رای حاضران، سیمین بهبهانی بود که این گونه سخن گفت:

«جناب تجری من به مجلس هشتم رای ندادم و شما می توانید بگویید که نماینده من نیستید و ما باهم حرفی نخواهیم داشت اما من به دلیل اهمیت این لایحه و تاثیر آن برزندگی زنان مملکتم راضی به این دیدار شدم تا شما و دیگر نمایندگان را محک بزنم و ببینم که چقدر صادق هستید و به فکر مردم خودتان هستید. و حالا می خواهم ببینم که این مذاکره شک و تردید مرا نسبت به شما و دیگر نمایندگان برطرف می کند یاخیر؟»

با این سخنان بود که آقای تجری ملاقات کنندگان امروز خود را شناخت، زنانی از جنس دیگر!!

سخنگوی بعدی شیرین عبادی بود که در سخنان خویش به مقالات و سخنانی ها و کنفرانس های مطبوعاتی که درنقد این لایحه و منافات آن با اصول و موازین زندگی امروزی و حتی موازین اسلامی از دیدگاه یک کارشناس حقوقی سخن گفت و این پرسش را مطرح کرد که آیا درست است که این لایحه از دستور جلسه امروز خارج شده است؟

آقای تجری در پاسخ گفت امروز نوبت به این لایحه نرسیده یعنی در دستور کار بوده اما فعلا خارج شده است.

سپس شیرین عبادی ضمن برشمردن ایرادات حقوقی و اخلاقی این لایحه چنین گفت:

«من آفرین و مرحبا می گویم به افرادی که لایحه ای را بدین مهارت تنظیم کرده اند که گروه بسیار عظیمی از نمایندگان زنان اصول گرا تا زنان سکولار همه باآن مخالفت دارند. و این خود نیاز به مهارتی دارد که در حد توان هرکسی نیست!!»

وی سپس افزود که نمایندگان ما درمجلس ننشستند که با مردم لج کنند بلکه باید به درددل مردم گوش کنند.

آقای تجری ضمن تشکر از خانم عبادی و نظرات کارشناسانه ایشان گقتند: مردم ایران به قانون اساسی رای دادند و این به معنی رای دادن به شرع ب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان