صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مادر راحله عسگری زاده: «راحله کاری نکرده است که حالا باید این میزان وثیقه را بپردازد»

تغییر برای برابری-28 بهمن 1386

راحله عسگری زاده و نسیم خسروی ضمن تماس تلفنی با خانوده هایشان اعلام کردند که آنها را به بند عمومی زندان اوین منتقل کرده اند. .

علی واعظی پور، همسر نسیم خسروی می گوید:« نسیم دیشب و امروز از زندان با من تماس گرفت. روحیه اش خیلی خوب بود و می گفت زنان زندانی با ما برخورد خیلی خوبی دارند.»

وی درباره میزان وثیقه تعیین شده برای نسیم می گوید:« من یک پزشک عمومی هستم و با درآمدی که دارم نمی توانم وثیقه20میلیون تومانی را تامین کنم. به همین دلیل تلاش می کنم تا این میزان وثیقه حداقل به کفالت کاهش یابد.»

غزاله عسگری زاده، خواهر راحله عسگری زاده که امروز برای پیگیری پرونده راحله به دادگاه انقلاب مراجعه کرده است، می گوید:« هیچ جواب مشخصی به ما داده نشد و حتی اطلاعات دادگاه به ما اجازه نداد تا با قاضی پرونده دیدار کنیم چون می گفتند هیچ شماره ای برای این پرونده ثبت نشده است و اطلاعاتی در زمینه این پرونده موجود نیست.»

وی می افزاید:« ما تقاضای کاهش میزان وثیقه و تبدیل آن را به قرار کفالت داریم چون پدرم که نمی تواند این میزان وثیقه را تامین کند و راحله هم که مسلما چنین پولی ندارد کما این که خواهر من و دوستانش کاری نکرده اند جز تلاش برای احقاق خود.»

مادر راحله عسگری زاده که خود از اعضای کمیته مادران کمپین یکی میلیون امضا است، می گوید:« من و همسرم به راحله افتخار می کنیم که برای دفاع از حقوق خود و دیگر زنان تلاش می کند. خود من هم چون با کمپین همکاری می کنم می دانم که بالاخره باید برای تغییر قانون هزینه داده شود و حاضر به تحمل این هزینه ها هستیم.»

وی در مورد میزان وثیقه تعیین شده برای راحله می افزاید:« راحله کاری نکرده است که حالا باید این میزان وثیقه را بپردازد. پدر راحله هم می گوید صبر می کنیم تا بی گناهی راحله ثابت شود و قاضی وثیقه را به کفالت کاهش دهد.»

راحله عسگری زاده و نسیم خسروی امروز در تماس تلفنی با خانواده خود از برخورد خوب زنان زندانی و مسئولان زندان صحبت کرده است. راحله در همین مدت کوتاه با برقراری ارتباط با زنان زندانی و معرفی آنان به وکلای کمپین یک میلیون امضا، تلاش برای پیگیری وضعیت پرونده زنان زندانی نیازمند را از داخل زندان شروع کرده است.

نسرین ستوده، شیرین عبادی و لیلا علی کرمی وکالت نسیم خسروی و راحله عسگری زاده را برعهده دارند.

راحله عسگری زاده و نسیم خسروی که صبح دیروز بعد از دیدار قاضی سبحانی بازپرس پرونده، مورد بازپرسی مجدد قرارگرفتند و سپس به زندان اوین منتقل شدند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان