صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اخبار احضارو بازجویی فعالان کمپین

10 آبان 1387

بازجویی از سوسن طهماسبی

نغییر برای برابری: سوسن طهماسبی از فعالان کمپین یک میلیون امضا 8 آبان در شعبه یکم دادیاری امنیت دادگاه انقلاب حاضر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.سوسن طهماسبی که به همراه زهره ارزنی، یکی از وکلای خود در دفتر دادیار ویژه امنیت حاضر شده به مدت 5 ساعت مورد بازجویی قرار گرفت . این در حالی است که به وکیل سوسن طهماسبی اجازه حضور در جلسه بازپرسی داده نشد و طبق گفته بازپرس و کارشناس پرونده جلسات بازجویی از وی ادامه خواهد داشت. در این مدت تعدادی از اعضای کمپین از جمله مادران کمپین با حضور در مقابل دادگاه انقلاب وی را همراهی کردند.

سوسن طهماسبی از اعضای فعال کمپین یک میلیون امضا است که در روز 5 آبان ماه جاری در حالی که به منظور دیدار با خانواده و همچنین ارائه چند سخنرانی در خصوص حقوق زنان و کمپین یک میلیون امضا قصد خروج از کشور را داشت توسط ماموران امنیتی از سفر بازداشته شده و پاسپورت وی نیز توقیف شد. این در حالی است که ساعاتی بعد پنج نفر از ماموران امنیتی با ارائه ی حکم ورود به منزل، به بازرسی منزل این فعال حقوق زنان اقدام کرده وضمن فیلمبرداری از منزل وی تعدادی سی دی، چندین جلد کتاب، دست نوشته ها و متون درسی، تعدادی نوار و کامپیوتر وی را ضبط کردند

تشکیل دادگاه خدیجه مقدم وهمسرش در شعبه 15

دادگاه خدیجه مقدم و همسرش اکبر خسروشاهی دوشنبه 30 آبان در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار می شود خديجه مقدم عضو كميته مادران كمپين يك ميليون امضا و مادران صلح 20 فروردین ماه سال جاری با ورود مأموران پليس امنيت به منزل شخصي اش بازداشت شده و مدت 9 روز در بازداشت بود. وی 7 روز در سلول انفرادي بازداشتگاه وزرا و دو روز هم در زندان اوین بود.

دادیاری امنيت دادگاه انقلاب طي بازجويي هاي متعدد از خديجه مقدم اتهام وي را اقدام عليه امنيت ملي ، تشويش اذهان عمومي و تبليغ عليه نظام به دليل برگزاري ميهماني ونشست هاي كمپين در منزل شخصي اش اعلام كرد.پس از آزادی خدیجه مقدم همسرش نیز به دادگاه احضارو مورد بازپرسی قرارگرفت.. جلسه دادگاه هردو انها در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار می شود و وکالت انان را نسرین ستوده برعهده دارد.

تشکیل دادگاه محبوبه کرمی در شعبه 15

دادگاه محبوبه کرمی روز 11 آبان در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار می شود. محبوبه کرمی روز 24 خرداد ماه سال جاری در میدان ونک تهران بازداشت و مدت 70 روز در زندان اوین بود. اتهام وی اقدام علیه امنیت داخلی کشور عنوان شده است. هوشنگ پوربابایی و شیرین عبادی وکالت او را به عهده خواهند داشت.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان