صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پیشنهاد نامگذاری مکان فرهنگی به نام طاهره صفارزاده

8 آبان 1387

رادیو زمانه: شورای شهر تهران در طرحی دو فوریتی به شهرداری این شهر پیشنهاد‌ داد یکی از اماکن فرهنگی و اجتماعی شهر را به نام طاهره صفارزاده نامگذاری کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا شورای شهر تهران روز گذشته سه‌شنبه درخواست کرد که با توجه به سوابق فرهنگی، مذهبی و علمی خانم صفارزاده و برای زنده ماندن یاد وی، محلی در شهر به نام او نامگذاری شود.

معصومه ابتکار ‌عضو کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران با اشاره به تابلوهایی که در شهر با تصویر صفارزاده نصب شده است، گفت: به نظر می‌رسد برای اولین بار است که تصویر یک زن هنرمند در شهر قرار می‌گیرد و این عملکرد شهرداری قابل تقدیر است.

وی در عین حال پیشنهاد کرد اتوبان یا یکی از مسیرهای اصلی شهر تهران به نام خانم صفارزاده نامگذاری شود تا همه مردم وی را بشناسند و فراموش نکنند.

بر اساس این گزارش، حبیب کاشانی خزانه‌دار شورای شهر تهران نسبت به دو فوریتی بودن این طرح اعتراض کرد و گفت: وقتی طرحی دوفوریتی ارائه می‌شود باید همه مسائل مربوط و پیشنهاد‌ات آن کامل و جامع باشد، ولی این طرح به این صورت نیست.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، دو فوریتی بودن این طرح را به دلیل بها دادن به شخصیت خانم صفارزاده و ضرورت حفظ یاد و نام وی دانست.

طاهره صفارزاده نویسنده، محقق شاعر و مترجم، شنبه گذشته بر اثر ضایعه مغزی در سن ۷۲ سالگی در بیمارستان ایرانمهر تهران درگذشت.

خانم صفارزاده مدت‌ها بود که از این بیماری رنج می‌برد و در هفته‌های اخیر تحت‌نظر پزشکان در بیمارستان بستری بود.
طاهره صفارزاده سال ۱۳۱۵در شهرستان سيرجان متولد شد و پس از كسب مدرك ليسانس در رشته‌ زبان و ادبيات انگليسي، براي ادامه‌ تحصيل به خارج از كشور رفت.

وی در سال ۱۳۷۱ از سوي وزارت علوم و آموزش عالي، استاد نمونه معرفي شد.

صفارزاده همچنین در ماه مارس ۲۰۰۶ هم‌زمان با برپايي روز جهاني زن، از سوي سازمان نويسندگان آسيا و افريقا به عنوان شاعر مبارز و زن نخبه‌ دانشمند مسلمان برگزيده شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان