صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

عضو فراکسیون بانوان مجلس: بومی گزینی دختران در دانشگاه‌ها طرح کاملی نیست

8 آبان 1387

امیرکبیر: زهره الهیان در گفت و گو با خبرنگار «توانا» اظهار داشت: پیش از این طرح نیز قانون کلی در وزارت علوم و وزارت بهداشت در مورد پذیرش دانشجویان مطرح بود که تا حدودی اجرا می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مسئله مطلوبی است که دانشجو در منطقه بومی خودش پذیرفته شود و مناسب نیست که قانونی برای استثناء کردن دختران از آن را تصویب کنیم و به قانون قبلی توجهی نشود.

الهیان گفت: همچنین در بعضی رشته ها و برخی دانشگاه ها رتبه های بالا پذیرفته می‌شوند و به طبع مورد علاقه دختران دانشجو است که ما نمی‌توانیم آنها را از علایقشان محروم کنیم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه این طرح با هدف کاهش مشکلات دختران دانشجو ناشی از دوری از خانواده پیشنهاد شده است، اما ابعاد آن باید بیشتر بررسی شود و به نظر می آید که طرح کاملی نیست.

الهیان افزود: بهتر آن است که قانون قبلی از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد و تکمیل شود.

این نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: اینکه بخواهیم قانون جدیدی را با مضمون قبلی و ویژه دختران تصویب کنیم مطلوب نیست. باید ظرافت های این کار به درستی دیده شود تا بعداز تصویب شاهد آشکارشدن معایبش نشویم و اعتراض هایی را به دنبال داشته باشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان