صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      مبصر کلاس....  
 

مبصر کلاس و تفکیک جنسیتی

4 اسفند 1386

گسترش طرح های تفکیک جنسیتی: تفکیک جنسیتی در کتاب های درسی، سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه ها، تفکیک جنسیتی ستادهای انتخاباتی و کیوسک های تلفن! و...

تفکیک جنسیتی کتاب های درسی

به گزارش روزنامه اعتماد سرپرست آموزش و پرورش پس از تاکيد چندين و چندباره در سمينارها و نشست هاي مختلف بر اتمام تدوين برنامه درسي ملي، خواستار تفکيک جنسيتي و تدوين کتاب هايي جداگانه براي دختران و پسران شد.

تفکیک جنسیتی زنان و مردان در ستاد انتخاباتی و کیوسک های تلفن

به گزارش سایت فردا «تفكیك جنسیتی به مجلس رسید و نمایندگان با اصلاح قانون انتخابات محل ستادهای اصلی نامزدها را به تفكیك خواهران و برادران جدا كردند....در صورت تایید نهایی شورای نگهبان نصب بنر و پارچه در محل ستادهای اصلی نامزدها به تفكیك برادران و خواهران مجاز است.»

از سوی دیگر سایت آفتاب نیوز در 29 بهمن نوشت: « یکی از روزنامه های اصولگرا در ستون پیام های تلفنی به نقل از یکی از خوانندگان خود از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در شهر مقدس قم خبر داد. در این پیام آمده است که یک طرف کیوسک های تلفن های عمومی مردها می ایستند و طرف دیگر ... !»

سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارشی راجع به مشکلات ناشی از حضور بیشتر زنان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تایید کرد که سازمان سنجش در سال 1385 در 26 رشته و در سال 1386 در 39 رشته سقف 30 تا 40 درصدی برای ورود دختران به دانشگاه گذاشته است. در این بخش از گزارش آمده است: "نسبت دختران برای ورود به آموزش عالی و شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری و پذیرفته‌شدگان دختر از سال 1362 تاکنون افزایش چشم‌گیری یافته است به طوری که تعداد شرکت‌کنندگان زن در کنکور از 42 درصد به 65 درصد و میزان پذیرفته‌شدگان نیز از 32 درصد به 65 درصد ارتقا یافته است که این امر زمینه‌ساز بروز نگرانی‌هایی شده و به همین سبب سازمان سنجش در سال 1385 (برای 26 رشته ) و در 1386 (برای 39 رشته ) با اعمال سیاست متناسب‌سازی آزمون سراسری ضرایبی را - به صورت 30-40 درصد زن 30-40 درصد مرد و مابقی به صورت رقابتی - برای توزیع دانشجویان بر حسب جنسبت در نظر گرفته که این امر تاکنون در مراجع و مجامع کارشناسی به دقت واکاوی و بررسی نشده است."

تفکیک جنسیتی در فرمانداری تهران

سایت کارگزاران نوشت: شنیده‌ها حاكی از آن است كه برخی از اتاق‌های كار در ساختمان فرمانداری استان تهران كه در آن زن‌ها در كنار مردان كار می‌كردند توسط تیغه جداسازی شده است. هنوز اطلاعاتی از علت این تصمیم در دست نیست اما با آنكه میزان كارمندان زن فرمانداری تهران نسبت به سایر ادارات كمتر از مردان است، با این حال كارمندان زن فرمانداری حدودا از دو هفته قبل با ورود به اتاق‌های كارشان با تیغه‌های گچی مواجه شدند كه جهت جداسازی فضای كار آنان از كارمندان مرد ساخته شده است.

تئوریزه کردن تفکیک جنسیتی در جهت فوائد آن

البته، افزایش حوزه های تفکیک جنسیتی در جامعه، توسط برخی زنان وابسته به اصولگرایان تائید نیز می شود. به عنوان مثال، لاله افتخاری، نماین
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان