صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بیانیۀ اتحادیۀ اساتید دانشگاه در آمریکا در مورد عشا مومنی

8 آبان 1387

کمیپن یک میلیون امضاء در کالیفرنیا: اتحادیۀ اساتید دانشگاه در آمریکا، سازمانی غیر انتفاعی و آموزشی با بیش از نود سال سابقه و متشکل از حدود ۴۷۰۰۰ عضو از دانشگاهها و کالجهای سراسرایالات متحده است، هدف این سازمان دانشگاهی تعیین و تعریف ارزشهای بنیادی آکادمیک و تضمین و گسترش آزادیهای دانشگاهی در مراکز آموزش عالی در سراسر آمریکا است.

خانم کری نلسون، رئیس دوره ای این اتحادیه به نیابت از سازمان متبوع خود، در تاریخ ششم مهر (۲۴ اکتبر) بیانیۀ زیر را در راستای پیگیری بازداشت عشا مومنی خطاب به مسوولان جمهوری اسلامی نگاشته است. متن این یادداشت به قرار ذیل است:

آزادی آکادمیک برای جامعۀ آزاد

۲۴ اکتبر، ۲۰۰۸

عالیجناب آیة الله سید علی خامنه ای

عالیجناب محمود احمدی نژاد

عالیجناب سید محمود هاشمی شاهرودی

‫جناب غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات

آقایان؛

‫بدین وسیله ، نگرانی عمیق خود را از خبر دستگیری عشا مومنی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نورتریج در ایالات متحده که در تاریخ ۱۵ اکتبر توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت شده است، اعلام می داریم.

به اطلاع ما رسیده است تاکنون وی به هیچ جرم قانونی متهم نشده و او در زندان اوین به سر می برد. مطلع شدیم بازداشت او هنگامی رخ داده است که وی بدون هیاهو مشغول به انجام رساندن پروژۀ کارشناسی ارشد خود که ویدئویی دانشگاهی است، بوده است.

ما مصرانه خواهان آزادی سریع خانم مومنی و یا اعلام رسمی اتهام قانونی وی بر مبنای موازین شناخته شدۀ بین المللی هستیم، در این صورت دادگاه وی می بایست بی درنگ ،عادلانه و باحضور نمایندگان قانونی متهم تشکیل شود. تا هنگامی که وی در زندان است، امیدواریم وی مورد بدرفتاری قرار نگیرد، و اجازۀ دسترسی وی به وکیل، ملاقات با خانواده و در صورت لزوم در اختیار داشتن مراقبتهای پزشکی تضمین شود.

اتحادیۀ اساتید دانشگاه در آمریکا سازمانی است غیر انتفاعی، خیریه و آموزشی که در جهت ترویج آزادیهای دانشگاهی ، حمایت از حقوق صنفی اساتید دانشگاه و تضمین استانداردهای آموزش عالی در آمریکا فعالیت می کند. این سازمان که در سال ۱۹۱۵ میلادی تاسیس شده است، متشکل از حدود ۴۷۰۰۰ عضوِ دانشگاهی از سراسر ایالات متحده می باشد.

‫ارادتمند،

کری نلسون، رئیس اتحادیۀ اساتید دانشگاه در آمریکا

http://www.aaup.org/AAUP/newsroom/Highlights/Momeni.htm
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان