صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

چند خبر از خشونت علیه کودکان و زنان در سطح جهان

30 آبان 1387

کميسيون حقوق بشر افغان از افزايش تجاوز به کودکان اظهار نگراني کرد

کانون زنان ایرانی: کميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان از افزايش موارد تجاوز جنسي به کودکان افغان ابراز نگراني کرد . به گزارش خبرنگار واحد مرکزي خبرازکابل ، " نادر نادري " سخنگوي کميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان امروز اعلام کرد : در شش ماه اول امسال سي وپنج مورد تجاوز جنسي به کودکان افغان ثبت شده است . وي آمار ثبت شده از تجاوزات جنسي به کودکان افغان درسال گذشته را پنجاه ويک مورد اعلام کرد .

سخنگوي کميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان با تاکيد برلزوم مجازات شديد عاملان تجاوز به کودکان افغان گفت : تازماني که عاملان نقض حقوق کودکان مجازات نشوند ، ميزان خشونت عليه اين قشر آسيب پذير کاهش نخواهد يافت . نادري از وجود شصت هزار کودک کارگر در بازارهاي کابل خبر داد و افزود : هفتاد درصد اين کودکان کارهاي سخت و دشوار انجام مي دهند . روز گذشته نيز وزارت کارو امور اجتماعي افغانستان اعلام کرد : شش ميليون کودک افغان درمعرض انواع خطرات از جمله قاچاق و سوء استفاده جنسي هستند . خشونت هاي خانوادگي و انجام کارهاي سخت از ديگر خطرات براي کودکان افغان به شمار مي رود .

فحشای اجباری در جزایر قناری

شهرزاد نیوز: روز دوشنبه‌ 17 نوامبر 2008، دو آلمانی در جزایر قناری به اتهام تجارت زنان دستگیر شدند. پلیس اسپانیا در تحقیقات خود پرده از فحشای اجباری پانصد زن برداشت.

طبق گزارش اشپیگل آنلاین، دو آلمانی مظنون ظاهرا این زنان را تحت عنوان توریست عمدتا از کشور برزیل به جزایر قناری آورده و آنان را به سکس-کلوب ها اجاره داده یا به آنان می‌فروختند

شالیز ترون خواهان پایان خشونت علیه زنان شد

شهرزاد نیوز: شالیز ترون، هنرپیشه آمریکایی و دارنده جایزه اسکار که به تازگی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب شده است، خواهان پایان دادن به خشونت علیه زنان شد.

این هنرپیشه 33 ساله زاده آفریقای جنوبی، طی سخنانی در مقر سازمان ملل متحد درنیویورک، اظهار داشت: " ما می خواهیم حامل این پیام باشیم که خشونت علیه زنان دیگربه هیچ وجه تحمل نمی شود."

شالیز ترون از سال 1999 درمرکز بحران زنان قربانی تجاوز کیپ تاون آفریقای جنوبی فعالیت دارد. علاوه بر آن وی بنیادی به نام خود در آفریقای جنوبی برپا کرده است که به کودکان، خانواده های فقیر و قربانیان بیماری ی ایدز یاری می رساند. ترون همچنین با چند سازمان زنان در رابطه است.

وی پس از انتخابش به عنوان سفیر صلح گفت: " امیدوارم که مرا به خاطر فعالیت هایم انتخاب کرده باشند ونه به خاطر آن که زیبا هستم."

گفتنی است که ترون خود گذشته کابوس واری داشته است. 15 ساله بود که پدر الکلی اش قصد کشتن مادرش را داشت؛ ومادرش در دفاع از خود، او را با شلیک گلوله از پا در آورد.

زنده به گور کردن 3 دختر در پاکستان

به گزارش "جهان" مردان قبایل پاکستانی روستای «بابا کوت» در منطقه بلوچستان پاکستان، با زنده به گور کردن 3 دختر که سعی داشتند به دور از عادات و تقالید سنتی قبایل، برای خود همسر انتخاب کنند، به اصطلاح آنان را مجازات کردند! مردان این قبایل، تلاش دختران برای انتخاب همسر را بازی با شرف و ناموس قبایل خود دانستند که می­بایست مجازات شدیدی مانند زنده به گور ک
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان