صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سهميه بندي كنكور تغيير مي كند

4 آذر 1387

تابناک: علي عباسپور فرد تهراني » رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از برنامه دولت و شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي انجام تغييراتي در زمينه نحوه سهميه بندي دانشگاهها و آزمون سراسري آنها خبر داد.

عباسپور به جام جم گفت : سه هفته پيش با مسئولان سازمان سنجش جلسه اي داشتيم كه در آن با دو ديدگاه در زمينه برگزاري كنكور با 21 سهميه بندي و يا 48 سهميه بندي مواجه بوديم اما ما معتقديم چنين كاري باعث پيچيدگي در سهميه بندي مي شود .
وي افزود : از طرف ديگر در كميته برگزاري آزمون سراسري كه با اختياراتي از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي تشكيل شده است دريافتيم برخي از مشكلاتي كه امسال در زمينه كنكور رخ داد نه از مصوبه شوراي مذكور در باره سهميه ها بلكه بخاطر اقداماتي است كه كميته برگزاري آزمون انجام داده بود.

عباسپور در اين زمينه به نحوه پذيرش دانشجويان بومي اشاره كرد و گفت كه بنا به تصميم كميته ميزان پذيرش دانشگاهها از بومي منطقه اي به بومي استاني در سال گذشته 70 درصد و در سال جاري نيز 10 درصد افزايش پيدا كرده بود و همين امر امكان پذيرش دانشجويان خارج از هر استان را در دانشگاههاي آن به شدت كاهش داده است .

وي تصريح كرد : همانطور كه رئيس مجلس پيش از اين نيز گفته است دولت و شوراي عالي انقلاب فرهنگي بايد تغييراتي را در زمينه نحوه پذيرش دانشجو در آزمون سراسري به عمل آورند و اين كار حتما انجام خواهد شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان