صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     دانشگاه و زنان....  
 

گزارشی از رخدادهای اخیر دانشجویی به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو

فروغ سمیع نیا-16 آذر 1387

مدرسه فمینیستی: با فرا رسیدن 16 آذر، سال روز دانشجو، موج فشار بر دانشجویان افزایش می یابد تا مانع برگزاری مراسم روز دانشجو و فریاد دانشجویان شود. این روز بهانه ای شد برای تهیه گزارشی از فعالیت های اخیر دانشجویان و گسترش فشارهایی که بر آنها تحمیل می شود.

تشدید فضای امنیتی در آستانه ۱۶ آذر در دانشگاه تهران-13 آذر

به گزارش خبرنگار ادوارنیوز، دفتر تحکیم وحدت در روز یکشنبه 17 آذر ماه تجمعی را با عنوان بزرگداشت روز دانشجو در برابر دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد کرد.

در حالیکه دانشجویان منتقد، خود را برای حضور در برنامه اعتراضی “دانشگاه فریاد آزادی” به دعوت دفتر تحکیم آماده می کنند، دانشگاه تهران فضای به شدت امنیتی را تجربه می کند که تقریبا در تاریخ این دانشگاه بی سابقه است.

به نظر می رسد انگیزه ی بالای دانشجویان برای شرکت در تجمع اعتراضی و نشان دادن اعتراضات خود عامل اصلی این فشارهای مسئولین بر دانشجویان دانشگاه تهران است. حراست دانشگاه تهران تاکنون کوشیده است تا با استفاده از تهدید و امنیتی کردن بیشتر فضا جلوی برگزاری برنامه را بگیرد.

تعیین تیم حرفه ای! از طرف دولت برای برگزاری مراسم روز دانشجو-10 آذر

شنیده شده که دولت تیمی را جهت برگزاری مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه ها بسیج کرده است .

وزیر علوم چند روز پیش از برنامه های مختلف این وزارتخانه برای روز دانشجو خبر داد و اعلام کرد دولت قصد دارد جلوی سوء استفاده ضد انقلاب را از مراسم روز دانشجو بگیرد.به گزارش خبرنامه امیرکبیر یک تیم حرفه ای تعیین شده توسط دولت قرار است مراسمی را با عنوان روز دانشجو در یکی از دانشگاه های تهران برگزار کنند. آن ها قرار است با فیلمبرداری از این مراسم و بازتاب آن در صداوسیما این گونه القا کنند که دانشجویان حامی سرسخت احمدی نژاد هستند. قرار است از این فیلم در جریان انتخابات ریاست جمهوری نیز استفاده شود.

هشدار دفتر تحیکم وحدت به تلاش دولت برای سوء استفاده از روز دانشجو-13 آذر

دفتر تحکیم وحدت نیز در بیانیه ای برای سوء استفاده از روز دانشجو هشدار داده است . در این بیانیه آمده است :

دفتر تحکیم وحدت اعلام می کند برگزاری مراسم روز دانشجو در حمایت از دولت بیش از نمایشی مضحک نخواهد بود. نمایشی که حاصلی غیر از بی آبرویی برای دولتمردان و برگزار کنندگان آن ندارد. برگزارکنندگانی که تحت عنوان دانشجویان ارزشی از آنها نام برده می شود و جای این سوال باقی است که در هنگام اهانت دولتمردان نهم به پیامبر اسلام، چپاول ثروت های ملی، معرفی رانت خواران میلیاردر به عنوان وزیر کشور، تجاوزمسئولان دانشگاهی به دختران دانشجو، گسترش فقرو فساد و بیکاری، تقدیم منابع ملی به استعمارگران و…آن ها کجا بودند؟ آیا تمامی این ها از جمله ارزش هایی هستند که این دانشجویان ارزشی در برابر آن سکوت کرده اند یا بعضا به دفاع از می پردازند؟!

دفتر تحکیم وحدت ضمن محکوم کردن تلاش دولت نهم برای سوء استفاده از مراسم روز دانشجو، دولتمردان را به تجدید نظر دربرنامه ها و سیاست هایشان فرا می خواند و اعلام می داریم تا هنگامی که دولتمردان اهداف و سیاست های کنونی را دنبال می نمایند بی
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان