صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کمپین یک میلیون امضاء کاندید جایزه «وان ورلد» و بازتاب کمپین در جهان

17 آذر 1387

مدرسه فمنیستی :دانشجویان سازمان عفو بین الملل (امنستی) ویدئو کلیپ و گالری عکسی در حمایت از کمپین یک میلیون امضا در سایت خود برپا کرده اند.

این مجموعه که همزمان با کنفرانس سالانه دانشجویان عفو بین الملل آماده شده با هدف جلب حمایت جهانی از کمپین یک میلیون امضا و مبارزات زنان در ایران برای کسب حقوق برابر توسط دانشجویان این سازمان تهیه شده است.

خانم هیثر هاردی، از اعضای سازمان عفو بین‌الملل و از گردانندگان این کنفرانس در گفتگو با رادیو فردا، با ابراز شگفتی از میزان استقبال از ویدئوی به نمایش در آمده، این حرکت را تلاشی در حمایت و همبستگی با زنان ایرانی و جنبش آنان در تغییر قوانین به گفته وی «تبعیض آمیز» دانسته است.خانم هاردی، خواسته زنان ایرانی را نه خواسته‌ای غیر قانونی بلکه خواسته‌ای در موازات با قوانین و شریعت اسلامی می‌داند.
وی همچنین ابراز نگرانی دولت جمهوری اسلامی از تلاش زنان برای به دست آوردن حقوق مساوی در جامعه را بُهت انگیز توصیف کرد.

همچنین کمپین یک میلیون امضا جزو ده نامزد برنده ی جایزه ی OneWorld در سال 2008 است. در بین دیگر نامزدهای جایزه فعالینی از کنگو, هند, اروپا, پاکستان, پرو و خاور میانه حضور دارند. معیار در انتخاب این نامزدها مواردی چون رعایت اصول حقوق بشر برای همه, توزیع عادلانه منابع طبیعی و اقتصادی دنیا, روش های ساده و موثر زندگی, حق هر انسان برای آگاهی دادن و آگاه شدن, مشارکت و شفافیت در تصمیم گیری, تفاوت های فرهنگی- اجتماعی و زبانی بوده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دلایل کاندید شدن کمپین یک میلیون امضاء برای جایزه «وان ورلد» اینجا را کلیک کنید. و برای رای دادن به کاندیداهای این جایزه اینجا را کلیک کنید.

از سوی دیگر جایزه ویژه گزارشگران بدون مرز نیز امسال به صورت مشترک به سایت تغییر برای برابری و وبلاگ چینی "زنچینگ ین" اهدا شد.

شیرین عبادی برنده‏ی جایزه‏ی صلح نوبل، میهمان ویژه‏ی مراسم اهدای جوایز سال «آزادی بیان» از سوی «سازمان گزارش‏گران بدون مرز بود. در قسمت وبلاگ‏ها‏ سایت «تغییر برای برابری» از ایران، ویژه‏ی «کمپین یک میلیون امضا» و جنبش زنان ایران نیز نامزد بود و نیز وبلاگ‏هایی از ترکمنستان، آمریکا، گینه و کلمبیا. سرانجام دو روزنامه‏نگار دیگر زندانی در برمه به طور مشترک، برنده‏ی جایزه‏ی مبارزه از طریق اینترنت شدند.

شیرین عبادی درباره نامزد بودن سایت تغییر برای برابری در این مراسم گفت : تلاش فعالین حقوق زن در ایران، همواره مورد تقدیر آزاداندیشان دنیا قرار گرفته و این که آن‏ها توانستند با امکانات بسیار اندک و نویسندگان قلیلی که دارند، خودشان را به دنیا بشناسانند، باعث افتخار و سربلندی خودشان، من و همه‏ی ایرانی‏ها است.

به گزارش روز آنلاین شیرین عبادی که در این مراسم سخنرانی می کرد گفت : در قانون مطبوعات ايران قيد ‏شده انتقاد از قانون اساسي در روزنامه ها ممنوع است و در سال هاي اخير نيز تصميم گرفته شده به آثاري که مرو
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان