صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

در تجمع دانشجویان به مناسبت روز دانشجو اعلام شد: ما حذف دختران را بر نمی تابیم

18 آذر 1387

به گزارش رادیو فردا دانشجويان هوادار دفتر تحکيم وحدت ظهر روز يک‌شنبه در دانشگاه تهران تجمع کردند و شعارهايی چون «اتحاد، اتحاد»، «دانشجو می‌ميرد، ذلت نمی‌پذيرد»، «مرگ بر ديکتاتور» سر دادند.

دانشجويان: پرتاب گاز اشک‌آور در مراسم ۱۶ آذر دانشگاه همدان

پيش از اين دفتر تحکيم وحدت در اطلاعيه‌ای از تمامی دانشجويان دعوت کرده بود به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو يک‌شنبه ساعت ۱۲ ظهر در مقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران در تجمعی به نام «دانشگاه، فرياد آزادی» شرکت کنند.

ميلاد اسدی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت، در گفت‌وگو با راديو فردا (از محل برگزاری تجمع در دانشگاه تهران) در مورد چگونگی آغاز اين تجمع می‌گويد: «طبق بيانيه دفتر تحکيم وحدت، قرار بود صبح يک‌شنبه در دانشگاه تهران جمع شويم. برخی دانشجويان فعال و عضو انجمن اسلامی دانشگاه‌های ديگر از جمله خواجه نصير، علامه، پلی‌تکنيک، صنعتی شريف، عباسپور، علم و صنعت و رجايی نيز به ما پيوستند.»

خبرگزاری فارس روز يک‌شنبه گزارش داد: «تعدادی از هرج و مرج طلبان طيف علامه درب ۱۶ آذر دانشگاه تهران را شکستند.»

ميلاد اسدی در واکنش به اين خبرمی‌گويد: «تعدادی از دانشجويان که دير رسيده بودند با ممانعت حراست دانشگاه و نيروهای امنيتی روبه‌رو شده و پشت درهای بسته مانده بودند. آنها به سمت درب ۱۶ آذر حرکت کرده و فشار دانشجويان از داخل محوطه و آنهايی که بيرون مانده بودند باعث شد شکافی ايجاد شود و دانشجويان به داخل دانشگاه بيايند.»

ميلاد اسدی با بيان اين مطلب که حدود سه يا چهارهزارنفر در اين تجمع شرکت کرده‌اند تاکيد کرد که سعی می‌کنند تجمع آنها بدون اغتشاش و آشوب باشد.

محمد خاتمی قرار بود روز هفدهم آذر در مراسمی در دانشگاه تهران سخنرانی کند، اما به علت پاره‌ای ملاحظات و آن چه که جلوگيری از بروز تداخل و سوء‌استفاده‌های احتمالی گزارش شده اين مراسم به روز ۲۵ آذر موکول شده است. در همین حال سخنرانی آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، در دانشگاه علم و صنعت تهران لغو شده است.

هنوز دليلی برای لغو مراسمی که قرار بود با حضور آيت الله خامنه‌ای برگزار شود اعلام نشده است.

در همين حال، روز گذشته تجمعی به دعوت بسيج دانشجويی در مقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد و گروه ديگری از دانشجويان نيز در حاشيه آن حضور يافتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ایسنا)، در اين گردهمايی، دانشجويان طرفدار بسيج دانشجويی در حمايت از محمود احمدی‌نژاد و عليه آمريکا شعار می‌دادند و گروهی ديگر که عکس‌هايی از محمد خاتمی، ریيس جمهوری سابق، را در دست داشتند در حاشيه مراسم شعار می‌دادند.

محمد خاتمی قرار بود روز هفدهم آذر در مراسمی در دانشگاه تهران سخنرانی کند، اما به علت پاره‌ای ملاحظات و آن چه که جلوگيری از بروز تداخل و سوء‌استفاده‌های احتمالی گزارش شده اين مراسم به روز ۲۵ آذر موکول شده است.

سخنرانی نسیم سرابندی و مهدیه گلرو

به گزارش سایت امیرکبیر در این تجمع مهدیه گلرو، نایب دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه، به نمایندگی از دانشجویان محروم از تحصیل به سخنرانی پرداخت و گفت: «خوشحالم که ب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان