صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

حضور زنان در جشنواره های علمی داخلی و در اینترنت

22 آذر 1387

مدرسه فمینیستی: به گزارشخبرگزاری فارس، از میان 400 وبلاگ مورد بررسی، 37 درصد این وبلاگ ها متعلق به زنان هستند. از سوی دیگر 18 درصد از زنان از هویت حقیقی خود در وبلاگ هایشان استفاده می کنند درحالی که این نسبت در میان مردان 35 درصد است.

این درحالی است که بر اساس گزارش ایسنا تعداد کاربران اينترنت تا پايان شهريورماه جاری ۲۱ ميليون نفر بوده است.

بحث افزایش گرایش به اینترنت و حضور زنان در اینترنت درحالی مطرح است که بنا به گزارشات دستگاه هاى دولتى ایران بیش از پنج میلیون سایت را فیلتر کرده اند و به تازگی دادستان تهران اعلام کرد که برخورد با سایت هاى اینترنتى «ضد دین» و «غیر اخلاقى» تشدید مى شود.

سعید مرتضوى مى گوید که براى برخورد با آنچه وى «فعالیت سایت هاى الحادى و غیر اخلاقى» خوانده است مجموعه اى در دادستانى تشکیل شده و به طور ویژه ضمن رد یابى و شناسایى، با این سایت ها برخورد قانونى و قضایى مى کنند.

این مقام قضایى به خبرگزارى فارس گفته است: با تشکیل دادسراى ویژه جرائم اینترنتى، فضاى اینترنت را براى فعالیت سایت هاى ضد دین و غیر اخلاقى نا امن خواهیم کرد.

موضوعاتى چون «سکس» و «روابط جنسى» در ایران یک تابو به شمار مى روند و علاوه بر سایت هاى اینترنتى مرتبط با این موضوعات، محصولات فرهنگى مانند کتاب و فیلم نیز که در آنها چنین مواردى مطرح شده بود نیز سانسور مى شوند.

تشدید برخورد با سایت های «ضد اخلاقی» پس از آن صورت می گیرد که ارگان رسانه ای سازمان ملی جوانان در مردادماه گذشته از افزایش سکس گردی اینترنتی در میان جوانان ایرانی خبر داد.

بنا بر آمارهای انتشار یافته از سوی این سازمان، «بیش از ۵۵ درصد کاربران اینترنت در ایران که معادل ۱۲ میلیون نفرند به جستجوی سایت های سکسی مبادرت می کنند.»

62 درصد از طرح‌هاي ارائه شده به جشنوراه خوارزمي مختص دختران است

بر اساس گزارش خبرگزاري فارس ، هزار و 163 دانش‌آموز و دانشجوي دوره كارداني با 22 هزار و 642 طرح در جشنواره جوان خوارزمي حضور داشتند که قرار است در 24 آذر برگزيدگان دانش‌آموز جشنواره جوان خوارزمي مورد تقدير قرار گیرند. معاون آموزش فني و حرفه‌اي وزارت آموزش و پرورش گفته است که‌ 62 درصد از طرح‌هاي ارائه شده از سوي دانش‌آموزان و دانشجويان دوره كارداني مختص دختران و 38 درصد براي پسران بوده است.

كتاب گوياي فتوالكترونيك توسط زهره محمدی

به گزارش خبرگزاری فارس، بخش اختراعات، ابتكارات و نوآوري‌هاي زنان امسال در دومين جشنواره انتخاب برترين‌هاي پژوهش و نوآوري در حوزه مديريت شهري نخستين كتاب گوياي فتوالكترونيك را به نمايش عموم گذاشت.

زهره محمدي، مخترع اين اثر گفت: ايده اختراع اين كتاب زماني كه مربي مهدكودك بودم به ذهنم خطور كرد زيرا زمان كافي براي خواندن كتاب به صورت اختصاصي براي هر كودكي وجود نداشت.
در اين كتاب قابليت خوانده شدن هر صفحه توسط خود كتاب وجود دارد و بچه هايي كه هنوز سواد ندارند مي‌توانند با بازكردن هر كتاب محتويات آن را صداي ضبط شده مادر خود يا مربي مهد بشنوند.
از ديگر امكانات اين كتاب قابليت برنامه ريزي با زبان‌هاي مختلف دنيا و ض
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان