صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

شمسیه قربانی اسیدپاشی طالبان در افغانستان و سحر و شهین قربانی خشونت در ایران

22 آذر 1387

مدرسه فمینیستی: به گزارش وبلاگ افغان سیتیزن شمسيه دختر دانش آموز افغاني بر اثر اسيدپاشي طالبان به صورتش چشمان خود را از دست داد.

شمسيه مي گويد : براي كساني كه به صورتم اسيد پاشيده اند پيامي دارم كه اگر صد بار ديگر نيز اين عمل را تكرار كنند من هرگز مدرسه و تحصيل را ترك نخواهم كرد همينطور پيامي براي دختران دانش اموز در قندهار و ان اينكه خواهش مي كنم كه هرگز و هرگزمدرسه و يادگيري را ترك نكنيد.

شمسيه در مورد روز حادثه اينطور مي گويد: ساعت 8 صبح در حاليكه با خواهرم به مدرسه مي رفتيم دو مرد موتور سوار به ما نزديك شدند و پرسيدند كه به كجا مي رويم ؟وقتي در جواب گفتيم كه به مدرسه ميرويم يكي از انها اسيد را به صورتم پاشيد و پرسيد: آيا بازهم به مدرسه خواهي رفت ؟

شمسيه مي گويد مردان حاضر در صحنه هيچ اقدامي در جهت حمايت از وي نكردند حتي نيروهاي پليس كه در نزديكي محل حادثه قرار داشته اند نيز اقدامي نكرده اند. شمسيه پس از انتقال به خانه توسط مادرش به بيمارستان منتقل مي شود.

اما خشونت علیه زنان در همه جای دنیا گسترده است. در ایران نیز بر اساس گزارش سایت زنان آذرمهر طی ماه گذشته در بخش هاي مختلف اورامانات استان كرمانشاه سه‌ زن كرد دست به خودكشي زدند. طبق آخرين خبرها دختري 16 ساله به نام "سحر رئوفي" اهل شهرستان پاوه و همچنين دختر ديگري به نام "فاطمه عباس منش" اهل جوانرود به دليل مشكلات خانوادگي دست به خودسوزي زده و هر دو در پي بالا بودن درصد سوختگي جانشان را از دست دادند.

همچنين اوايل همين ماه در شهرستان ثلاث باباجاني زني به نام "سيران رحيمي" 24 ساله كه يك هفته بیشتر از ازدواجش نمي گذشت به علت اختلاف با شوهرش اقدام به خودسوزي کرده‌ و وي نيز جانش را از دست داد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان