صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

گزارش و تصاویری از مرانو: راهی را که نسرین ستوده بر آن قدم گذاشته قدر می نهیم / صبری نجفی

24 آذر 1387

مدرسه فمینیستی: مراسم اهدای جایزه بین المللی حقوق بشر ایتالیا روز 22 آذرماه در شهر مرانو برگزار شد. در این برنامه رئیس کمیته حقوق بشر بولزانو، آدولف پفچر سخنرانی کرد. ایشان سخنان خود را با اظهار تاسف از این که نسرین ستوده نتوانسته است به دلیل جلوگیری از سفرش به وسیله ماموران امنیتی فرودگاه امام خمینی در این جمع حضور داشته باشد آغاز کرد و گفت که ما از مسئولان وابسته به دولت ایران طی نامه ای خواسته ایم که دلیل شان را برای ممانعت از خروج نسرین ستوده توضیح دهند.

وی از فعالیت های نسرین ستوده در سال های گذشته و نیز در سال های خیر در مورد دفاع از کودکان زیر 18 سال و دفاع از فعالان جنبش زنان به ویژه کمپین یک میلیون امضاء سخن گفت و این که ستوده در همه این موارد وکالت اش را رایگان انجام می دهد.

آدولف پفچر در ادامه سخنانش افزود که نسرین ستوده به عنوان فعال حقوق بشر بسیار جایگاه بالایی را برای ما دارد و این جایزه قدردانی کوچکی از زحمات بزرگ اوست، باشد که این جایزه بازتاب شایسته ای در فعالیت های او و فعالیت های جنبش زنان ایران داشته باشد. راه او راهی است که ما بر آن قدر می نهیم و از آن پشتیبانی می کنیم، باشد که روزی حقوق بشر در ایران به مورد اجرا درآید.

آدولف پفتچر از نامه ای که برای سازمان عفو بین المللی انگلستان نیز نوشته سخن گفت که در آن از تمام سازمان های عفو بین المللی و حقوق بشر خواسته است که این مسئله را به گوش جهان برسانند.

سخنران بعدی «سیسی پرادر» و استرید شوانوگر مسئولان موزه زنان مرانو و شبکه موزه زنان دنیا بودند که آنها نیز از ممانعت خروج نسرین ستوده اظهار تاسف کردند.

در این قسمت ویدئویی از شیرین عبادی که مادر افتخاری این جایزه است به نمایش گذاشته شد. ایشان در سخنرانی کوتاه شان تبریکات شان را برای نسرین ستوده فرستادند و در ضمن توضیحی در این مورد که این جایزه مدافعان حقوق بشر و مدافعان حقوق زنان را در ایران تشویق بیشتری خواهد کرد و این که آنان را در مقابله با ظلم و تعدی و فشارهای غیرقانونی مسئولان تا حدودی مصون می کند.

گرازیا باربیرا نماینده مرانو در مجلس در سخنرانی خود از نقش حقوق بشر در ارزش گذاشتن به نقش زن در جامعه و در صلح زندگی کردن سخن گفت و از نقش زنان ایرانی و جنبش آن ها در تغییر دادن قوانین که عادلانه نیستند. او همچنین یادآوری کرد که در تمام دنیا نسبت به زن شرایط ناعادلانه هنوز وجود دارد و نابرابری بین زن و مرد باید با کوشش و همبستگی زنان از بین برداشته شود و همه ما می بایست از تجربه های هم در این راه استفاده کنیم.

در این قسمت رضا خندان، همسر نسرین ستوده که به اتفاق دختر 9 ساله اش در این مراسم حضور داشتند سخنرانی کرد. رضا خندان ضمن تشکر از سازمان بین المللی حقوق بشر متنی را که نسرین از فرودگاه و برای توضیح درباره عدم حضورش را فرستاده بود خواند. که مورد استقبال و نیز تاسف حضار شد.

ویدئوی فیلم نسرین ستوده که سخنرانی او بود که قبلا ضبط شده بود نیز نمایش داده شد که در آن نسرین با تشکر از برگزار کنندگان برنامه از حقوق بشر و قدمت اش که ایتالیا از 3 قرن پیش با داشتن حقوقدانانی مانند بچاریا و فری که بانی حقوق بشر در دنیا هستند یاد کرد. نسرین ستوده در سخنرانی اش از جنبش زنان ایران سخن گفت و از امید به این که روزی در ا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان