صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فتوای شورای کارشناسی حقوقی مسجد الازهر در مصر: آرایش گناه است

26 آذر 1387

شهرزادنیوز: شورای کارشناسی حقوقی مسجد الازهر در مصر، طی فتوایی اعلام کرد که آرایش زنان گناه است و باید برای آن بخشش طلب شود.

این شورا در پاسخ به این پرسش که "نظر اسلام در مورد زن محجبه‌ای که آرایش می‌کند چیست؟ آیا نماز و روزه‌اش قبول است؟"، فتوا داد: "حجاب یک وظیفه از پیش تعیین شده است که باید سراسر پیکر را بپوشاند و بدن‌نما نباشد. چهره، اگر زیبا و جذاب نباشد، می‌تواند بدون حجاب باشد. وگرنه باید چهره هم پوشانده شود. دست‌ها می‌توانند بدون پوشش باشند... چهره نباید آرایش شده باشد."

در ادامه این فتوا، که در وبسایت الخلیج منتشر شده، آمده است: "کسی که دست به کارغیر مجاز بزند، مرتکب گناه می‌شود. اگر این زن نماز بگزارد و یا به سفر حج برود و این کار او (از نظر شرعی) معتبر به حساب آید، خدا می‌تواند گناهانش را ببخشد... اما چه کسی می‌تواند بداند که آیا نماز و حج او از جانب الله مورد قبول واقع شده است، یا نه؟"
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان