صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نشست «جوانان و ازدواج»: هزینه 70 میلیون تومانی هر طلاق و تدوین مدل ایرانی و اسلامی برای امر ازدواج جوانان

28 آذر 1387

خبرگزاری مهر: پژوهشگر مسائل اجتماعی گفت: بروز هر واقعه طلاق در ایران بیش از ‪ ۷۰۰‬ میلیون ریال هزینه در بردارد.

به گزارش خبرنگار مهر در رشت، زهرا محمدی عصر چهارشنبه در نشستی با عنوان "جوانان و ازدواج" در رشت اظهار داشت: این میزان بر اساس میانگین مهریه ۶۰‬ تا‪ ۷۰‬سکه بهار آزادی، خرید جهیزیه، هدایای عروسی، هزینه بررسی پرونده دادگاه، کادوهای ازدواج، هزینه‌های جشن عروسی و عقد برآورده شده است.

وی گفت: هم ‌اکنون نزدیک به ‪ ۱۵‬میلیون جوان در کشور در آستانه سن ازدواج قرار دارند و سن ازدواج یک میلیون جوان ایرانی در حال حاضر به تاخیر افتاده است.

محمدی ادامه داد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن حدود ‪ ۳۵‬درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند که بالغ بر ۲۶‬ میلیون نفر از جمعیت کشور در سنین ‪ ۱۵‬تا ‪۲۹‬ سال هستند.

این پژوهشگر اظهارداشت: سن جوانان در آستانه ازدواج در کشور هم ‌اکنون ‪ ۲۰‬تا‪ ۲۹‬سال است که خانوادهها برای امر ازدواج جوانان خود حساس شده‌اند.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه ترویج ازدواج در سطح جامعه نیازمند یک همت همگانی است افزود: باید از ظرفیتهای خیرین و افراد ذی نفود در بین اقوام و ریش سفیدان در امر ترویج ازدواج جوانان استفاده کرد.

وی بیان داشت: همچنین مدل ایرانی و اسلامی برای امر ازدواج جوانان باید تدوین و برنامه های مناسب فرهنگی وهنری با هدف ترویج ازدواج آسان و کم هزینه در بین خانوادهها تهیه و اجرا شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان