صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

۲۵ درصد از معتادان، زنان آسيب‌‏ديده و کودکان خيابانی در تهران‌‏اند

29 آذر 1387

خبرگزاری ایلنا: رييس سازمان بهزيستی استان تهران اعلام کرد: ۲۵ درصد از معتادان، زنان آسيب‌‏ديده و کودکان خيابانی در تهران هستند.
به گزارش خبرنگار"ايلنا" ظاهر رستمی مديرکل سازمان بهزيستی استان تهران افزود: بنابر اين بايد به تهران توجه خاص شود.

وی که در جلسه روز سه شنبه شورای شهر پيرامون مشکلات اين سازمان سخن می‌‏گفت، به ايلام به عنوان زادگاه خود اشاره کرد و افزود: در حالی که نگرانی در مورد کودکان خيابانی تهران رو به افزايش است اما ايلام با وجودی که شهری مرزی است، کودک خيابانی ندارد.

رييس سازمان بهزيستی استان تهران گفت: درباره مشکلات سازمان خود گفت: حدود يک هزار و ۳۰۰ کودک بی سرپرست در مراکز ما نگهداری می شود که به دليل مشکلات موجود نمی‌‏توانيم بيش از اين تعداد پاسخگو باشيم. در بخش آسيب‌‏های اجتماعی تلاش می‌‏کنيم زنان را که شهر را دچار مشکل کرده اند ساماندهی کنيم و زنانی که بی سرپرست هستند توانمند کنيم تا درآمد کافی برای گذران زندگی داشته باشند.

وی افزود: با برنامه‌‏های توانمندسازی سالانه ۱۰۰ زن بی سرپرست را از دايره مستمر پيگيری خارج کرديم به طوری بدون نياز به کسی با احترام زندگی می‌‏کنند. جمع آوری کودکان و بی خانمان از سطح شهر بدون همکاری شهرداری شورا امکان ناپذير است.

رييس سازمان بهزيستی استان تهران تاکيد کرد: به دليل شرايط متفاوت تهران نسبت به کل کشور بايد بودجه و برنام‌‏های جداگانه‌‏ای برای آن در نظر گرفته شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان