صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کمیسیون قضایی مجلس «لایحه جرایم رایانه‌ای» را تصویب کرد

1 دی 1387

رادیو فردا:کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است مواد کامل «لایحه جرایم رایانه‌ای» را پس از چند جلسه بررسی به تصویب رسانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران امین حسن رحیمی، مخبر کمیسیون قضایی مجلس هشتم، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این لایحه را تصویب ساختار جدیدی برای «کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ سایت‌های اطلاع‌رسانی» ذکر کرده است.

در حالی که تاکنون کمیته‌ای که در ایران مسئولیت فیلترینگ وب‌سایت‌های اینترنتی را برعهده دارد تحت نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با سرپرستی وزارت اطلاعات فعالیت می‌کرد، مخبر کمیسیون قضایی مجلس به خبرگزاری ایسنا گفت که «کمیته تعیین مصادیق زیر نظر قوه قضاییه در محل دادستانی کل کشور به ریاست دادستان کل کشور» تشکیل خواهد شد.

آقای رحیمی همچنین گفت که بر پایه لایحه جرایم رایانه‌ای، اعضای کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ سایت‌های اطلاع‌رسانی از این پس عبارتند از: وزیر یا نماینده وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری، اطلاعات، دادگستری، علوم، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رییس سازمان صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی و یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس، و یک نفر نماینده مجلس به انتخاب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس.

همزمان، معاون پارلمانی وزیر دادگستری نیز اعلام کرده است که این لایحه بزودی برای تصویب نهایی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

عبدالعلی میرکوهی، معاون پارلمانی وزیر دادگستری، به خبرگزاری مهر گفت: «قوانین مورد نیاز برای برخورد با جرایم رایانه‌ای هنوز در دسترس مجریان قانون نیست.»

با وجود این فقدان قوانین، دو هفته پیش محمود سالارکیا، معاون دادستانی تهران، از تشکیل «دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای و اینترنتی در دادستانی تهران» خبر داد.

دادستان تهران نیز روز دوشنبه «تعیین دو شعبه ویژه جرایم اینترنتی و فناوری ارتباطات» را تایید کرد.

سعید مرتضوی به خبرگزاری فارس گفت که دادسرای ویژه جرایم اینترنتی تا هفته آینده به عنوان دادسرای ناحیه ۳۱ در تهران افتتاح خواهد شد.

وی همچنین گفت که دادسرای ویژه جرایم اینترنتی و فناوری اطلاعات غیر از رسیدگی به اتهامات اینترنتی و رایانه‌ای، به آن چه وی «ارسال پیامک‌های تخریب‌آمیز» خواند نیز رسیدگی خواهد کرد.

دادستان تهران همچنین تاکید کرد که برخورد با «تخریب افراد و متخلفان انتخاباتی از طریق پیام کوتاه» از دیگر بخش‌های «دادسرای ناحیه ۳۱، ویژه جرایم اینترنتی و فناوری اطلاعات» خواهد بود.

روز سه‌شنبه رسانه‌های غیررسمی در ایران خبر دادند که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران یک وبلاگ‌نویس را به علت توهین به مسئولان و تبلیغ علیه نظام به دو سال و نیم زندان محکوم کرده است.

بنابر گزارش خبرنامه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، این وبلاگ‌نویس امیدرضا میرصیافی نام دارد و در سوم اردیبهشت امسال به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق وبلاگ‌نویسی» بازداشت شده بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان