صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

درباره پلمب کانون مدافعان حقوق بشر و بیانیه کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران و سازمان دیده بان حقوق بشر

1 دی 1387

مدرسه فمینیستی: روز گذشته یکشنبه 1 دی ماه دفتر کانون مدافعان حقوق بشر که خود را برای برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر آماده می ساخت، پلمب شد. قرار بود در این روز طی سخنرانی هایی، جایزه ای از سوی کانون مدافعان به تقی رحمانی تعلق گیرد، اما ساعت 3 بعد از ظهر این دفتر توسط ماموران امنیت بدون نشان دادن حکم قضایی پلمب شد. روابط عمومی کانون مدافعان حقوق بشر طی اطلاعیه ای نسبت به عدم ارائه حکم قضایی برای پلمب دفتر اعتراض کرده اند.

نرگس محمدی در مصاحبه باروزآنلاین نیز در این مورد گفته است: «بسیار متاسفم که با تنها سازمان غیردولتی مدافع حقوق بشر در ایران که عضو رسمی ‏فدراسیون بین المللی حقوق بشر نیز هست، چنین برخوردی می شود. ما از سال ۷۹ برای راه اندازی این مرکز همه راه ‏های قانونی را رفته ایم. حتی آقای علی جنتی، معاون وقت وزارت کشور اعلام کرد که کانون ما رسمی است، اما با این ‏حال با چنین نهادی که ریاست آن هم با برنده جایزه صلح نوبل است، چنین برخوردی می کنند. این اقدام غیرقانونی مهر ‏تاییدی بود بر قطعنامه اخیر سازمان ملل مبنی بر اینکه نقض حقوق بشر در ایران جدیست. اما توجه داشته باشید که ‏صدای ملت ها در پشتیبانی از اعلامیه جهانی حقوق بشر، بسیار قدرتمند تر از صدای حکومت هاست.۶۰ سال پیش ‏سازمان ملل از دولت ها خواست که مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر را تبلیغ و ترویج کنند؛ شاید آن زمان مسئولین ‏سازمان ملل نمی دانستند که ۶۰ سال بعد این ملت ها هستند که این اعلامیه را ترویج و تبلیغ می کنند. قدرت مردم برتر ‏از دولت هاست و آنها عاقبت تک تک مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر را بر دولت ها تحمیل خواهند کرد. ما یک نیروی ‏جهانی برحق هستیم وچونان زنجیره ای در سراسر دنیا به هم متصلیم.با این کارها صدای ما بلند تر و رساتر خواهد شد. ‏مدافعان حقوق بشر با پلمب دفترشان دست از کار نخواهند کشیدو سخت کوش تر از همیشه به فعالیت های خود ادامه ‏خواهند داد.‏»

خبرگزاری فارس ادعا کرده است: «به دنبال اعلام كميسيون ماده 10 احزاب وزارت كشور به دادستان عمومي و انقلاب تهران مبني بر عدم پروانه فعاليت، گسترش فعاليت‌هاي غيرقانوني چون صدور بيانيه به مناسبت‌هاي گوناگون، نامه نگاري به نهادها و سازمان‌هاي داخلي و خارجي، برگزاري نشست‌هاي مطبوعاتي، همايش و سمينار كه موجب زمينه سازي ايجاد فضاي تبليغي و رسانه‌اي عليه نظام در سال‌هاي اخير گرديده و عليرغم تذكرهاي دبيرخانه كميسيون بر حجم فعاليت‌هاي خود افزوده است، به دستور مقام قضايي عصر امروز يكشنبه پلمپ شد.»

به دنبال بسته شدن این کانون کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران وسازمان دیده بان حقوق بشر طی اطلاعیه ای با عنوان «پلبم کانون مدافعان حقوق بشر را بشکنید»، اعلام کرده اند که یورش غیر قانونی نیروهای امنیتی به کانون مدافعان حقوق بشر در ایران در تاریخ اول دی ماه 1387، باعث نگرانی های بسیاری مبنی بر تلاش در به سکوت کشاندن جامعه حقوق بشر در ایران شده است. متن کامل این بیانیه را می توانید در زیر بخوانید:

پلمپ کانون مدافعان حقوق بشر را بشکنید

یورش به کانون مدافعان حقوق بشر از احتمال حملات گسترد
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان