صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اعتراضات به پلمپ دفتر کانون مدافعان حقوق بشر

3 دی 1387

مدرسه فمنیستی : پلمپ شدن دفتر کانون مدافعان حقوق بشر توسط نیروی انتظامی اعتراضات فعالین سیاسی - اجتماعی و نهادهای حقوق بشر را در ایران و جهان برانگیخت .

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران و سازمان دیده‌بان حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای نسبت به این اقدام قوه قضائیه ایران اعتراض کرده‌اند.

در بیانیه این دو نهاد حقوق بشری، از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته شده که هر چه سریع‌تر اجازه بازگشایی دفتر کانون مدافعان را بدهند و «در مورد مقاماتی که بدون حکم قضایی مسئول این حمله هستند تحقیق کرده و از آنها بازخواست کنند.» کنتیت راث مدیر کل دیده‌بان حقوق بشر در واکنش به این اقدام گفته که «پلمب کانون مدافعان حقوق بشر فقط حمله به شیرین عبادی و همکاران ایشان در کانون نیست، بلکه حمله به تمامی جامعه بین‌المللی حقوق بشر است.»

کانون مدافعان حقوق بشر همچنین در اطلاعیه‌ای که منتشر کرده، اعلام کرده است که «چنانچه در آینده هر سندی یا مدرکی که عنوان شود از دفتر کانون مدافعان حقوق بشر بدست آمده است و آن را در راستای اعمال فشار بر اعضای کانون مدافعان حقوق بشر بخواهند مورد استفاده قرار دهند از درجه اعتبار ساقط» است.

همچنین عبدالله مومنی سخنگوی سازمان دانش آموختگان پلمپ دفتر کانون مدافعان حقوق بشر و جلوگیری از برگزاری شصتمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر در دفتر این نهاد مدنی را زنگ خطری جدی برای وضعیت حقوق بشر ایران دانست. سخنگوی سازمان دانش آموختگان ادامه داد: آنچه روز گذشته در دفتر کانون مدافعان رخ داده است نشانه مشخصی از تلاش دولت در جهت برخورد با مدافعان و فعالان ایرانی حقوق بشر و مهر تایید دیگری بر شواهد موجود مبنی بر شکل گیری اراده ای جدی برای نقض سازماندهی شده و سیستماتیک حقوق بشر از سوی بخش هایی از حاکمیت است.

مومنی در پایان گفت:سازمان دانش آموختگان ایران پلمپ دفتر کانون مدافعان حقوق بشر را به شدت محکوم کرده و از تمامی احزاب،نهادها و شخصیت های سیاسی و مدنی انتظار دارد در در دفاع از نهادهای حامی حقوق بشر با ائتلافی فراگیر با هدف مقاومت در برابر ناقضین حقوق قانونی شهروندان حرکتی نوین را سامان دهند.

گزارشگران بدون مرز نیز در اين باره اعلام کرد " ما جامعه جهانی و همه‌ی مدافعان حقوق بشر را به محکوم کردن این اقدام غیر قانونی فرا می خوانیم. اين ضربه ای ديگر بر پيکر حقوق بشر و برای به سکوت وادار کردن صدای مدافعان آزادی بیان و مطبوعات در ایران است. ما به مقامات جمهوری اسلامی در باره هر اقدامی علیه مسوولان کانون مدافعان حقوق بشر در ايران هشدار می دهیم. این انجمن غیر دولتی باید به انجام وظایفش ادامه دهد."

جبهه ملی و انجمن حامیان حق تحصیل هم در بیانیه هایی به پلمپ دفتر کانون اعتراض کردند در بیانیه حامیان حق تحصیل آمده است : بخش تندرو حاکمیت با پلمب کردن محل کار افرادی که به فعالیت‌های حقوق‌بشری مشغولند، با صدایی رسا و به‌طور شفاف اعلام کرد که رأی هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکوم کردن دولت جمهو
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان