صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اطلاعیه شماره3 روابط عمومی کانون مدافعان حقوق بشر

4 دی 1387

روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر به دنبال اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص این نهاد مردمی ، اطلاعیه شماره 3 خود را صادر كرد. متن اطلاعیه روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره3 روابط عمومی کانون مدافعان حقوق بشر

هم وطنان گرامی

اخیراً سخنگوی وزارت امور خارجه در پی بسته شدن دفتر کانون مدافعان حقوق بشر اظهار نظر نموده که علت بسته شدن دفتر کانون ، نداشتن مجوز از وزارت کشور بوده است .

لازم به ذکر است که طبق اصول 26 و 27 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 6 قانون فعالیت احزاب ، جمعیت ها و انجمن های سیاسی و صنفی مصوب 7/6/1360 تشکیل هیچ حزب یا گروهی اعم از صنفی ، سیاسی یا نهاد مدنی مستلزم کسب مجوز از هیچ مرجع و مقامی نمی باشد . چرا که حق ایجاد تشکل از حقوق بنیادین احاد ملت ایران است که افزون بر آن در ماده 20 اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده 21 میثاق بین المللی حقوق مدنی – سیاسی حق مذکور ، از حقوق اساسی انسانها به شمار می آید .

شایان ذکر است که علی رغم حقیقت فوق الذکر ، این کانون 8 سال قبل به وزارت کشور مراجعه نموده و کلیه مدارک لازم جهت صدور پروانه را تقدیم کمیسیون ماده 10 قانون احزاب نموده است و متعاقب آن اساسنامه کانون مدافعان حقوق بشر در کمیسیون مذکور به تصویب رسیده است ، به نحوی که معاون سیاسی وقت وزارت کشور - آقای جنتی – ( که سمت ریاست کمیسیون ماده 10 احزاب را برعهده داشته است ) در مصاحبه خود با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا ) مورخ 31/6/1385 به صراحت اعلام نموده است که : " نگفته ایم که کانون مدافعان حقوق بشر حقوق بشر غیرقانونی است ... وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب و گروهها ، به هیچ وجه اعلام نکرده که اساسنامه کانون مدافعان حقوق بشر رد شده است و آنچه به نقل از کمیسیون گفته شده ، خلاف واقعیت است . با تقاضای تأسیس آنها ( کانون مدافعان حقوق بشر ) در دولت قبلی موافقت اصول شده بود . "

بنا به مستندات فوق اعلام می شود که نه تنها کانون مدافعان حقوق بشر تشکلی قانونی است ، بلکه عدم ارائه پروانه به این کانون ، ناشی از قصور مسئولین ذی ربط وزارت کشور می باشد و عمل آنان می تواند از مصادیق ماده 570 قانون مجازات اسلامی تلقی گردد .

افزون بر انچه ذکر شد ، کانون مدافعان حقوق بشر ، عضو رسمی فدراسیون بین المللی جوامع حقوق بشر fidh می باشد که متشکل از 190 نهاد حقوق بشری از سراسر جهان است .

بنا به مراتب ، به اطلاع عموم می رساند که این کانون همچون گذشته به کلیه فعالیت های قانونی خود ادامه می دهد و از مسئولین عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران درخواست می نماید که :

1- دستور فرمایند در اسرع وقت ممکن ، نسبت به فک پلمپ غیرقانونی اقددام گردد . چرا که این عمل بدون ارائه هیچگونه حکمی از هیچ دادگهی صورت گرفته است .

2- مسئول ذیربط وزارت کشور را ارشاد فرمایند تا بیش از این حقوق اساسی این نهاد حقوق بشری را تضییع ننموده و مطابق وظایف قانونی خویش نسبت به ارائه پروانه به کانون مدافعان حقوق بشر اقدام عاجل به عمل آورند .

کانون مدافعان حقوق بشر
4/10/1387
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان