صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اظهارات مسئولین درباره بنیان خانواده در ایران

8 دی 1387

مدرسه فمینیستی : مشاور استاندار و مديرکل امور بانوان استانداري تهران گفت: يکي از تلخ ترين آمارها در جامعه امروز، آمار طلاق است که برغم تهديد کنندگي هنوز حساسيت هاي لازم را در ميان مسوولان ايجاد نکرده است.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اجتماعي ايرنا، "فرحناز قندفروش" در چهاردهمين دوره آموزشي تحکيم بنيان خانواده با اشاره به اينکه خانواده داراي معنويت، بستري براي ايجاد تعامل ديني است، افزود: در دو سال اجراي اين دوره ها چهار هزار زوج در آستانه جدايي، با شرکت در اين دوره ها با شيوه هاي نوين زندگي زناشويي و ايجاد تعامل با يکديگر آشنا شدند.
وي تصريح کرد: يکي از نکات مهمي که برگزاري اين دوره ها داشته اين بوده که از اين تعداد زوج تاکنون هيچ کدام براي جدايي اقدام نکرده و زندگي خود را ادامه داده اند.

به گفته وي، با بررسي آمارهاي طلاق در استان تهران به رشد غير منطقي اين پديده شوم از سال 80 به بعد مي رسيم که اين امر موجب برگزاري اين دوره ها براي زوج هاي در آستانه جدايي که در محاکم قضايي پرونده داشتند، شد.

همچنین منيره نوبخت گفت: زنان بدسرپرست که همسران آنان به دلايل مختلف اعتياد، بي تعهدي به خانواده، نفقه خانواده را تامين نمي‌کنند، بدون حمايت هاي قانوني در معرض آسيب هاي جدي قرار دارند.

رييس شوراي فرهنگي اجتماعي زنان روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا اظهارداشت: متاسفانه اين قانون شامل حال زنان بدسرپرست نمي شود و تنها زنان و کودکاني را شامل مي شود که به نوعي سرپرست خود را از دست داده اند، زناني که يا مطلقه هستند و يا همسرشان فوت کرده تحت پوشش اين قانون و حمايت هاي مراکز مربوطه قرار مي گيرند.

در عین حال به گزارش خبرگزاری فارس مرتضی تمدن استاندار تهران چهاردهمين همايش تحكيم بنیان خانواده با تأكيد بر اينكه غربي‌ها در زمينه خانواده محتاج تجربه ايراني‌ها هستند، گفت: ما اين تجربه را در پرتوي گنجينه اسلام به دست آورده‌ايم.
وی اظهار داشت: دنيا در موضوعات بسياري ناجوانمردانه دستاوردهاي ما را نفي مي‌كند؛ اما در زمينه خانواده، ما از ساير كشورها بي‌نياز هستيم و از اين بعد دنياست كه بايد از ما الگو بگيرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان