صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زهرا شجاعي:لايحه کاهش ساعات کاري نرخ اشتغال زنان را پايين مي‌آورد

8 دی 1387

ایلنا :مشاور امور بانوان دولت اصلاحات گفت: لايحه کاهش ساعات کار زنان متاهل شاغل در صنايع موجب کاهش نرخ اشتغال آنان خواهد شد.
زهرا شجاعي در گفت‌‏وگو با "ايلنا" افزود: اين لايحه يک اقدام غيرکارشناسي است و منجر به حبس زنان در عرصه صنعت در درازمدت خواهد شد.
وي تاکيد کرد: اين گونه امتيازات که ظاهراً به نفع زنان است، در نهايت مانع استفاده از نيروي متخصص زن در عرصه کار خواهد شد.
اين استاد دانشگاه اظهار داشت: اين گونه پيشنهادات بدون در نظر گرفتن جوانب امر و جامع‏نگري در حوزه زنان است و در نهايت عدم بهره‌‏مندي از توان و تخصص زنان را در پي دارد.
وي افزود: متاسفانه در سال‌‏هاي گذشته شاهد اين گونه پيشنهادات در حوزه‌‏هاي آموزش و اشتغال بوده‌‏ايم که از جمله مي‌‏توان به موضوع اعمال سهميه‌‏بندي جنسيتي در دانشگاه‌‏ها که با روشي خاص و غيرشفاف مطرح شد و همچنين لايحه تحکيم خانواده اشاره کرد.
اين فعال حوزه زنان در ادامه گفت: اين لايحه مجموعه‌‏اي از سياست‌‏ها و طرح‌‏هاي تفکر حاکم در رابطه با زنان است و اگرچه با يکديگر همخواني و هماهنگي دارند، اما با خواسته‌‏ها و مطالبات عمومي زنان جامعه و همچنين مسايل و منافع ملي کشور و حتي سياست کلي نظام منافات دارد.
شجاعي تصريح کرد: قانون اساسي دولت را موظف به ايجاد زمينه‌‏هاي مناسب به منظور رشد شخصيت زنان مي‌‏کند و اگر در برنامه چهارم توسعه پيشرفت امور زنان به‌‏عنوان يک هدف مطرح مي‌‏شود، اين لايحه نمي‌‏تواند کمکي به محقق شدن اين اهداف باشد.
وي افزود: ارايه اين پيشنهادات غيرکارشناسانه و سطحي با اسناد قانوني کشور مخالفت آشکار دارد و اين گونه لوايح گام‌‏هاي ابتدايي و اوليه به منظور خانه نشين کردن زنان و بازگشت به گذشته است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان