صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

شیرین عبادی :تا زنده ام ایران را ترک نخواهم کرد

12 دی 1387

کانون زنان ایرانی (ژیلا بنی یعقوب): صبح روز پنجشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۸۷ یکصد و پنجاه نفر که گفته می شود بسیجی بودند ، با حضور در مقابل منزل شيرين عبادی و طرح اين شعار که «عبادی حمايت می کند، اسراييل جنايت می کند»، به تخريب تابلوی دفتر وکالت شيرين عبادی و لگدکوب کردن آن پرداختند و شعارهایی توهین آمیز علیه او بر در ودیوار خانه اش نوشتند. وقتی ازشیرین عبادی وکیل و برنده جایزه صلح نوبل می پرسم :"نگران تکرار و یا بدتر شدن اینگونه اتفاق ها نیست ؟"،می گوید :"چرا باید نگران باشم ،وقتی می دانم خدا خود ناظر بر حقیقت است .ممکن است کسانی با این رفتارها بتوانند سر برخی از افراد نا آگاه را کلاه بگذارند و من را به حمایت از آمریکا و اسرائیل متهم کنند ؛اما در برابر خدا چه می خواهند بکنند؟ با او در باره این حادثه گفت و گویی انجام داده ام که می خوانید

خانم عبادی ،به نظر خودتان ،هدف از افزایش فشارها بر شما در چند هفته اخیر چیست ؟

این سوالی است که افرادی که این رفتارهای خلاف قانون را مرتکب می شوند باید پاسخ دهند .

شما در همه این سالها و حتی در نظق نوبل خود سخنان روشن و صریحی علیه کشتارمردم فلسطین داشته اید ،اما بسیجی هایی که به منزل شما یورش آوردند ،شما را متهم به حمایت از اسرائیل کردند.چرا؟

بله .من حتی در سخنرانی ام هنگام دریافت جایزه صلح نوبل به زندان گوانتانامو انتقاد کردم . آن هم زمانی که کمتر کسی حاضر بود در این باره سخن بگوید. این مساله موجب شد که برخی از اپوزیسیون داخل ایران به من انتقاد کنند که چرا یک مساله بین المللی را بر مصائب داخلی ارجحیت داده ام . همواره من در حمایت از فلسطینیان و تشکیل دولت مستقل فلسطینی صحبت کرده ام . آخرین آن هم اطلاعیه کانون مدافعان حقوق بشر است . کانونی که من افتخار ریاست آن را بر عهده دارم . متن این اطلاعیه در طی سه روز گذشته در خبرگزاری های مختلف منتشر شده و قابل دسترسی است .

بنابراین کسانی که من را متهم به همکاری و حمایت از رفتارهای آمریکا و اسرائیل کردند ، به خوبی می دانند که حرفشان منطقی نیست و اسناد آن هم وجود دارد . آنها از مواضع من در این باره به خوبی واقف بوده و هستند . اما مصلحتی که به آنها دیکته شده بود ایجاب می کرد که شعار بدهند:" اسرائیل و آمریکا جنایت می کند ، عبادی حمایت می کند . "آنها من را قلم به دست مزدور هم معرفی کردند . پرسش این است که آن مصلحتی که این جوانان را به مقابل منزل و دفتر کار من آورد ، چه بود ؟ این را کسانی را باید پاسخ دهند که چنین افکار و رفتارهایی را اشاعه می دهند .

با وجودی که شما در بسیاری از سخنان خودتان در برابر جنگ آمریکا در عراق و افغانستان و برخورد اسرائیلی ها با فلسطینی ها موضع گرفته اید ، چرا کسانی این مواضع روشن شما را نادیده می گیرند ؟ آیا واقعا از آن مطلع نیستند و یا ترجیح می دهند که مطلع نباشند؟

ضرب المثلی است که می گوید " کسی را که خواب است، می توان بیدار کرد . اما کسی که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد ." بنابراین کسانی که من را به همسویی با آمریکا و اسرائیل متهم کرده اند ، خود را به خواب زده اند .

چه مصلحتی آنها را وادار به این رفتار می کند؟

این که چرا خود را به خواب زده اند و از چه می ترسند که تا این حد خود را به خواب زده اند ، پاسخی است که آنها باید بدهند و نه من .

بعضی
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان