صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دیدار برخی از اعضای کمیته مادران کمپین با خانواده مهری مشرفی

17 دی 1387

تغییر برای برابری - بدنبال انتشار خبر بازداشت مهری مشرفی به همراه همسر، دختر و پسرش، برخی از اعضای کمیته مادران کمپین یک میلیون امضاء صبح روز سه شنبه دهم دی ماه به دیدار فرزندان خانم مشرفی رفتند.

خانم مهری مشرفی 53 ساله، همسرش آقای عباس جواد دوست 57 ساله، بهاره جواد دوست 24 ساله لیسانس حقوق قضایی و پیمان جواددوست 17 ساله دانش آموز مقطع سوم دبیرستان روز اول آذر ماه به قصد رفتن سر مزار عموی بچه ها که شهید شده است به بهشت زهرا، قطعه شهدا می روند. ازدحام جمعیت کنجکاوی آنها را برانگیخته و از بخت بد و ناخواسته درگیر تجمعی می شوند که در حال شکل گیری بوده است.

ناگهان با حمله نیروی انتظامی مواجه می شوند. پلیس 150 نفر را دستگیر و به پلیس امنیت شهرری منتقل و در سرمای شب آنها را در حیاط ساختمان پلیس امنیت نگه میدارند. در بین دستگیر شدگان 4 زن و 31 مرد را به بند 209 و 240 اوین انتقال داده و بقیه را آزاد میکنند.

بعد از دو هفته به بهاره اجازه میدهند تا با خواهر خود که در خانه تنها مانده بود تماس تلفنی بگیرد. آزاده دختر بزرگتر مهری مشرفی تمام این دوهفته را در بی خبری، ترس، استرس و نگرانی بسر برده است و در این مدت به دلیل فشارهای روحی و روانی بارها توسط عمه اش به بیمارستان برده شده است.

و بالاخره بعد از یک ماه در اول دی ماه بهاره و پیمان به قید ضمانت آزاد شده اند. ولی مهری مشرفی و همسرش کماکان در زندان بسر میبرند. مهری مشرفی به تازگی به بند عمومی منتقل شده است.

لازم به ذکر است خانم ها شیرین عبادی؛ نسرین ستوده و نسیم غنوی وکالت مهری مشرفی بر عهده گرفته اند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان