صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تایید اجرای حکم سنگسار در مشهد

24 دی 1387

مدرسه فمینیستی: به گزارش خبرنگار"ايلنا" عليرضا جمشيدي در ادامه جلسه با خبرنگاران در مورد اجراي حکم سنگسار در شهر مشهد اظهار کرد: در مشهد حدود 20 روز پيش براي سه نفر حکم رجم انجام شده که حکم براي دو نفر از آنها اجرا و براي يک نفر از آنها که فرار کرده حکم اجرا نشده است.

او اتهامات اين اشخاص را قتل و زنا محصنه عنوان و اظهار کرد: براي اجرا نشدن حکم سنگسار در کشور رييس قوه قضائيه توصيه‌‏هايي داشتند. طبيعي است که قضات به توصيه رييس قوه قضائيه به دليل اين‌‏که در قضاوت خود استقلال دارند توجه نکنند لذا ضروري است که اين موضوع قانوني شود.

پیش از این سایت میدان خبر داده بود: زهره و آذر کبیری در مقابل پنج قاضی شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفتند تا از خود در مقابل اتهام زنای محصنه دفاع کنند.

آذر و زهره کبیری، دو خواهر جوان ساکن محله خادم آباد، در حاشیه‌ی شهریار - نزدیک کرج- بوده اند كه با ‏شکایت شوهر یکی از آنها، و به استناد فیلمی که وی مدی شده بود در کانال کولر اتاق خواب خانه شان جاسازی شده بوده است، در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۵ بازداشت می‌شوند. یک ماه پس از آن، این دو زن ‏دادگاهی می‌شوند. بنا به حکم دادگاه،به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محكوم مي شوند. اما دوباره شش ماه بعد براي پرونده مختومه اين دو نفر دادگاه جديدي تشكيل و در كمال ناباوري حكم سنگسار صادر و در مدت کوتاهی از سوی دیوان عالی کشور قطعی اعلام می شود.

در رابطه با افزایش حکم سنگسار کمپین بی سنگسار نیز طی اطلاعیه ای اعلام کرده است: كمپين قانون بي سنگسار"، ضمن ابراز نگرانی شدید از شدت گرفتن مجازات سنگسار و افزايش مجازات هاي اعدام در ماه هاي اخير كه نشانه اي از تسلط سياست هاي بنيادگرايانه در رويه هاي قضايي است، از همه مردم دعوت مي كند كه همچنان اعتراض خود را نسبت به مجازات غير انساني سنگسار ادامه داده و از مسئولان جمهوری اسلامی بخواهند تا به تداوم اين مجازات خاتمه دهند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان