صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     مهمان مدرسه....  
 

در شهر چه خبر است؟ / مادران کمپین یک میلیون امضاء

11 اسفند 1386

<:voir_en_ligne:> : تغییر برای برابری

نیمه شب 30/23 عاشورا زنگ در به صدار در می آید و خانم "ن" را احضار می کنند توقع دارید چه حوابی بدهد خوب مسلم است می گوید:

"نه نمی آیم باید احضاریه کتبی دادستانی را ببینم بعد می آیم ."

بعد از ظهر روز بیست ودوم دی ماه زنگ در خانه خانم “خ" را می زنند "باید برای پاره ای سوالات همراه ما بیاید ."

همان طور که انتظار دارید این مادر در پاسخ می گوید:

"مگر در مملکت حکومت نظامی است که شما این چنین به در خانه من آمده اید نه نمی آیم . باید نامه رسمی دادستانی را به دستم بدهید" .

به خانه "خانم ...." زنگ می زنند.

دیگری را از خواب بیدار می کنند و زنگ می زنند و می گویند :

خانم در خانه شما جلسه است ؟

" نیست پس به ما بگویید که چه وقت جلسه دارید؟ شما حق جمع شدن ندارید ؟ "

خوب ! با خود فکر می کنم که مگر خبری شده که آقایان این چینین نگرانند. مگر دور هم جمع شدن عده ای از مادران و صحبت ازحقوقشان خطرناک است . امنیت کشور را به خطر انداخته اند . مگر مادران چه می گویند و چه می خواهند؟

جز این که از جوانان خود که دانش آموز یا دانشجو هستند، حمایت می کنند زیرا که باورهای آنان باورهای مادران نیزهست. جز این است که لحظه ای آن ها را تنها نمی گذارند با حمایت های خود درمحکمه های قضایی و نامه نگاری و جلوی درب زندان ها و اظهار همدری با دیگران فعالان دوش به دوش آن ها و خود نیز دست از تلاش بر نمی دارند. آیا توقعی جز این از مادران است ؟

آیا زنان اگر امروز به دنبال کانون های گرم خانوادگی می باشند ناخوشایند است؟ آیا اگر بخواهند در زندگی با مردانشان از حق وحقوق برابر برخوردار باشند باید برایشان گران تمام شود!. آیا اگر در زندگی نخواهند بر سرشان هوو بیاید و کودکان خود را عاری از تحقیر و عقده در دامانشان رشد دهند این بر هم زدن امنیت جامعه است ؟

درست حدس زده اید . اهداف کمپین هر چه بیشتر گسترش یافته و زنان بیشتری به واسطه فعالیت های این زنان با حق و حقوق خود آشنا شده اند. زنان این جامعه هر جا و هر وقت که دور هم جمع شوند و بخواهند که با آن ها مثل انسان رفتار شود از حداقل حقوق انسانی برخوردار باشند خطرناکند ! آری جامعه مرد سالار را به خطر انداخته اند . زنان و مردان را با هر امضایی که می گیرند به فکر وا می دارند که در چه جامعه نابرابری زندگی می کنیم و با چه ناهنجاری ها و تحقیرها و بی حقی مواجه هستیم و دم بر نمی آوریم .

دیدن زنان در راهروهای دادگستری و اداره سرپرستی آنان که سال ها در حسرت دیدن جگر گوشه خود در راهروهای دادگاه به واسطه قوانین نا برابر شکنجه روحی و روانی می شوند، زنانی که قوانین نابرابر باعث شده در گوشه های دیوارهای اوین در انتظار طناب دار و یا به انتظار کشنده حبس باشند، ما را مصمم تر می سازد که اگر این زنان حق طلاق داشتند اگر این زنان در ازدواج حق انتخاب داشتند و با سنین پایین آنان را شوهر نمی دادند آمار طلاق و قتل های ناخواسته (شوهر کشی) رو به روز رو به فزونی نبود.

گسترش روز افزون فعالیت های مادران و پشتیبانی معنوی آنها از فرزندانشان باعث شده که هر چه سریع تر اهداف کمپین در بین زنان جامعه رواج پیدا کند و این پیوند شاید به مذاق آقایان خوش نیاید.

مادران در دوران پر تلاطم انقلاب و جنگ که بهترین فرزندان خود را از دست دادند مگر چه انتظاری از جامعه داشتند. آنها با فداکاری های خود در فکر ساختن جامعه ای عاری
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان