صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      کافه مونث....  
 

«سیمین بهبهانی» نماینده کمپین یک میلیون امضاء، برای دریافت جایزه «سیمون دوبووار»

گفتگوی منصوره شجاعی با سیمین بهبهانی-1 بهمن 1387

مدرسه فمینیستی: پس از شنیدن خبر مسرت بخش تعلق گرفتن جایزه «سیمون دوبووار» به کمپین یک میلیون امضاء، مسایل تازه ای پیش روی اعضا و فعالان کمپین قرار گرفت: یکی از مسایل آن بود که اعضای کمپین ناگزیر شدند که برای نخستین بار، برای انتخاب نماینده ای جهت عزیمت به فرانسه (برای دریافت لوح تقدیر سیمون دوبووار) تصمیم بگیرند. زیرا در طول دو سال و نیم که از عمر کمپین می گذرد، اولین مرتبه است که جایزه ای معتبر، نه به یک عضو، بلکه به کل کمپین تعلق گرفته است. این امر، همه ما اعضای کمپین را بر آن داشت که برای نخستین بار، سیستمی دموکراتیک و حداقلی، به منظور انتخاب یک «نماینده» از طرف کل کمپین، به وجود آوریم.

پس از بحث و گفتگو و مشورت های طولانی، پیشنهاد این که خانم سیمین بهبهانی به عنوان «نماینده کمپین یک میلیون امضاء» برای دریافت لوح تقدیر سیمون دوبووار به فرانسه عزیمت کنند به رای گذاشته شد و با توافق همگانی پذیرفته شد. مصاحبه ای که در پی خواهد آمد نیز پس از برگزیده شدن خانم بهبهانی و پیش از عزیمت شان به فرانسه، با ایشان صورت گرفته است.

سیمین بهبهانی امروز سه شنبه اول بهمن ماه 1387 ساعت 7 ونیم صبح تهران را به مقصد پاریس (به منظور دریافت جایزه سیمون دوبووار) ترک کرد.

منصوره شجاعی: خانم بهبهانی، پس از تبریک مجدد به خاطر تعلق گرفتن جایزه معتبر سیمون دوبووار به کمپین یک میلیون امضاء و شادمانی از این که زحمات تک به تک فعالان کمپین در سطح بین المللی چنان تحسین و شناخته شده که امروز برنده جایزه ای چنین معتبر شده است، همچنین با سپاس و قدردانی از این که شما با این همه مشغله و کارهای نیمه تمام، سرانجام پذیرفتید که به عنوان نماینده منتخب کمپین یک میلیون امضاء در مراسم اهدای این جایزه (که در روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در پاریس برگزار می شود)، حضور یابید. امروز ما آمدیم تا اعلام کنیم که برای ما کمپینی ها افتخار بزرگی است که شما به عنوان عضو و نماینده کمپین این مسئولیت را پذیرفته اید حالا می خواستم نظر خودتان را در این مورد جویا شوم؟

سیمین بهبهانی: اولا من به شما زنان تلاشگر کمپین تبریک می گویم که زنان واقعا هوشمند، مقاوم و صاحب عزمی هستید که توانستید چندین و چند سال این نهضت زنان را در ایران زنده نگه دارید. می دانید که در اوایل انقلاب یک مقداری زنان خاموش شدند ولی قدم های شما، قدم های مبارکی بود که دوباره به زنان جانی تازه داد و شروع کردند به فعالیت و اظهار وجود کردند. بعد از جنگ بود و بعد از خرابی ها که همه ناامید بودند ولی شما زنان جسور، در همان سال ها با گام های استوارتان و با نفس گرم و گیرای تان آمدید و دوباره به زنان قدرت دادید و خواستید که همراهی کنند و نهضت خودتان را شروع کردید و آن تجمع ها را در آن سال ها انجام دادید. یکی از کارهای بسیار خوب و دنباله داری هم که در این نهضت انجام گرفت و همین شماها بنیانگذارش بودید کمپین یک میلیون امضا است که از ابتدا قدم مبارکی داشت. امضاهای این کمپین یک میلیون امضاء به هر عدد و رقمی برسد مهم نیست، مهم این است که تاکنون در دنیا و در ایران جای خودش را باز کرده و شخصیت خودش را نشان داده به دنیا، و حالا می بینید که امروز جایزه گرفته و این جایزه برای شما واقعا فرخنده است و موجب ادامه کار و کوشش تان. برای همین من هم به شما
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان