صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دادگاه ژيلا بنی يعقوب برگزارشد

کانون زنان ایرانی-4 بهمن 1386

<:voir_en_ligne:> : کانون زنان ایرانی

جلسه رسيدگی به اتهامات ژيلا بنی يعقوب ،روزنامه نگار امروز (سوم بهمن ماه) در شعبه 13 دادگاه انقلاب در تهران برگزار شد.براساس کيفرخواستی که نماينده دادستان تنظیم کرده بود ،اتهام بنی يعقوب اقدام عليه امنيت ملی از طريق تبليغ بر ضد نظام جمهوری اسلامی ،تبانی برای برگزاری تجمع غير قانونی و تمرد از فرمان پلیس عنوان شد.

فريده غيرت،وکیل بنی یعقوب ضمن پاسخگويی به پرسش های قاضی ،همه موارد اتهامی را رد کرد و از قاضی برای موکلش درخواست صدور حکم برائت کرد. غيرت با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی ، تجمع سیزدهم اسفند ماه زنان در مقابل دادگاه انقلاب و همچنین تظاهرات زنان را که با هدف درخواست برابريهای قانونی برای زنان در ۲۲ خرداد سال گذشته در ميدان هفت تير تهران برگزار شده بود ،قانونی دانست.

براساس اصل ۲۷ قانون اساسی ،برگزاری هرگونه تجمع که در آن اسلحه حمل نشود و مخل مبانی اسلام نباشد، آزاد است. وکيل بنی يعقوب بر اين نکته نيز تاکيد کرد که موکلش به عنوان روزنامه نگار و برای پوشش خبری رویداد روز سیزدهم اسفند ماه در مقابل دادگاه حضوريافته و حضورش در آنجا برای انجام وظيفه شغلی و حرفه ای اش کاملا قانونی بوده است.

بنی يعقوب سیزدهم اسفندماه سال گذشته در حالی که به عنوان روزنامه نگار به پوشش خبری رویدادهای مربوط به برگزاری دادگاه پنج نفر از فعالان حقوق زنان مشغول بود،توسط پليس بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل شد. او پس از يک هفته به قيد کفالت آزاد شد.

حکم دادگاه درباره بنی یعقوب در هفته های آینده اعلام خواهد شد.پیش از این سه تن از متهمان پرونده 13 اسفند سوسن طهماسبی ،اسیه امینی و فاطمه گوارایی از همین دادگاه حکم برائت گرفته اند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان