صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بازتاب ممنوعیت خروج پروین اردلان

13 اسفند 1386

اعتراض به جلوگیری از شرکت پروین اردلان در مراسم اهدای جایزه اولاف پالمه

شبکه بین المللی همبستگی با مبارزات زنان ایران: پروین اردلان روزنامه نگار، فمینیست و فعال شناخته شده کمپین "یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان در ایران" بامداد امروز سوم مارس ٢٠٠ هنگامی که برای در یافت جایزه " اولاف پالمه" عازم استهکلم بود توسط ماموران حکومتی از هواپیما پیاده شد . بر اساس آخرین خبرها، مسئولان حکومتی با ضبط گذرنامه و سپردن پرونده به اداره کل امور گذرنامه در صددند از شرکت پروین اردلان در مراسم اهدای جایزه اولاف پالمه جلوگیری کنند . هدف این اقدام فقط بستن دست و دوختن دهان فعالان جنبش های مدنی در ایران است وافکندن حجاب بر چهره زنانی چون پروین اردلان تا ندای حق خواهی زنان ایران نتواند چنان که شایسته است در جهان طنین اندازد. ما با مراجعه به همه نهاد های مدافع حقوق بشر و طرف دار آزادی و برابری زنان خواهان فراهم آوردن شرایطی هستیم که پروین اردلان امکان یابد پیش از ششم مارس شخصا برای دریافت جایزه اولاف پالمه در استهکلم حضور یابد.

اعتراض فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان به جلوگیری از خروج پروین اردلان از ایران

نسرین بصیری: حزب چپ در پارلمان آلمان یک اطلاعیۀ مطبوعاتی منتشر کرده و طی آن از دولت آلمان می خواهد تا برای خارج شدن پروین اردلان از ایران تلاش کند . خانم Dr. Kirsten Tackmann که سخنگوی امور زنان فراکسیون این حزب در پارلمان آلمان است می گوید آزادی سفر کردن حق انسان و جزو حقوق بشر است و زیر پا گذاشتن آنرا نباید به سکوت برگزار کرد و از دولت آلمان می خواهد تا از راه های دیپلماتیک برای به کرسی نشاندن این حق برای پروین اردلان تلاش کند. پروین اردلان بامداد امروز برای دریافت جایزۀ اولاف پالمه از تهران راهی استکهلم بود، لیکن هنگامی که سوار هواپیمای ایر فرانس شد، بلند گوی هواپیمای وی را فراخواند و ماموران فرودگاه گفتند وی حق خروج از ایران را ندارد.

بازتاب ممنوعیت خروج پروین اردلان از ایران در سوئد

وبلاگ زنانه ها: مسئله ممنوع الخروج شدن پروین اردلان یکی از خبرهای تمام روزنامه های روز و شب امروز سوئد بود. عکس های پروین اردلان در تمام جرائد سوئد به چشم می خورد.

مسئله مورد توجه این است که خلبان هواپیمای ایرفرانس ، به پیاده کردن پروین اردلان با توجه به اینکه پروین از پاس کنترل رد شده است و تمام مراحل خروج را طی کرده ولی در هیچ کدام متوقف نشده است اعتراض کرد ولی اعتراض او به نتیجه ای نرسید. و پروین اردلان به دلیل اینکه موجب ناراحتی بقیه مسافران را فراهم نیاورد ، خود به پیاده شدن از هواپیما رضایت میدهد.

آرنه روت ، سردبیر سابق روزنامه ی دی ان که عضو کمیته ی بنیاد اولاف پالمه نیز هست و پیشنهاد اعطای جایزه امسال را به پروین اردلان به بنیاد داده بود ، این عمل را تخطی و غصب مقامات ایرانی نامیده است و به مطبوعات گفته است که همه ی مدارک پروین کامل بود و بنیاد منتظر میهمان خود بود.

آرنه روت در مصاحبه با افتن بلادت میگوید : پروین انسان سرسختی است. او بارها دستگیر شده است و مورد خشونت فیزیکی قرار گرفته . این زنان آبدیده هستند.

از قول آرنه روت در روزنامه ی سونسکا داگ بلادت نوشته شده است : تعرضی که به پروین اردلان شد، از ترس رژیم از جنبش زنان ایران سر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان