صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     مهمان مدرسه....  
 

گزارش نشستِ اعضای کمپین یک میلیون امضاء در تهران

گزارش: آیدا سعادت / عکس: راحله عسگری زاده-16 اسفند 1386

<:voir_en_ligne:> : تغییر برای برابری

تبادل نظردرباره روش ها و نگرش ها در کمپین

به رغم آن كه فشارهاي امنيتي براي به انفعال كشانيدن كنشگران كمپين يك ميليون امضا از طريق احضار هاي فراقانوني و نيز شناسايي مكان گردهمايي اعضاي كمپين و ممانعت از برگزاري جلسات كميته هاي اين فعاليت مسالمت آميز هر روز دامنه ي گسترده تري مي يابد، اين نشست ها به رغم تهديد ها و فشارهاي موجود با حضور اعضاي كمپين پي گرفته مي شود تا فعاليت ها و اقدامات انجام شده به دقت مورد بررسي قرار گيرد و در خصوص مسائل موجود بحث و تبادل نظر شود.

ويژگي بارز و شيوه ي كار در نشست های كمپين به اين صورت است كه اعضاي حاضر ضمن ارائه گزارشي از عملكرد كميته هايي كه در آن فعاليت دارند با نظر خواهي از سايرين و مشاركت فعالانه در تصميم گيري هاي گروهي وضعيت موجود را مورد نقد و بررسي قرار مي دهند و بر اساس مواضع مشترك گروهي روند فعاليت خود را مورد بازبيني قرار داده و راه را براي ادامه حركت هموار مي سازند.

نشست اخير كمپين نيز با تكيه بر همين شيوه در منزل يكي از اعضا برگزار شد. در اين نشست برخی از اعضای كميته هاي مختلف كاري كمپين يك ميليون امضا ضمن ارائه نکاتی از فعاليت يك ماهه خود به نقد و بررسي رخداد هاي اخير و مسائلي كه با آن مواجه بوده اند پرداختند. در ادامه به بخش هاي كوتاهي از فعاليت برخي از كميته ها اشاره مي شود . لازم به ذكر است گزارش كار شش ماه فعاليت كمپين يك ميليون امضا در سال جاري نيز به زودي منتشر خواهد شد.

قصد پلیس امنیت تنها ترساندن و خسته کردن ما است زیرا کار ما غیر قانونی نیست

"خديجه مقدم" از اعضاي كميته مادران كمپين با اشاره به ارسال احضاريه از طرف پليس امنيت براي تعدادي از مادران كمپيني، از اقدامات اين گروه چنين گفت: " در کل نسبت دستاوردهای کمپین به هزینه ها بیشتر بوده است. بعد از ايجاد مسئله براي تعدادي از اعضاي جوان كمپين حالا براي مادران احضاريه مي فرستند. قصد پلیس امنیت تنها ترساندن و خسته کردن ما است زیرا کار ما غیر قانونی نیست. بهتر است شیوه های جديدي را برای پشتیبانی از هم و ادامه دادن راه و جمع کردن امضا در پیش بگیریم.

"ناهيد مير حاج" يكي ديگر از اعضاي اين كميته نيز در مورد برنامه هايي كه مادران براي توانمند سازي خود داشته اند از جمله برگزاري كارگاه حقوق شهروندي ، نوشتن براي بخش كوچه به كوچه سايت كمپين و نيز تشكيل كلاس كامپيوتر توضيحاتي را ارائه كرد.

تاريخ شفاهي كمپين يك ميليون امضا مستند سازي مي شود

شروع ثبت تاريخ شفاهي كمپين يك ميليون امضا و مستند كردن تجربيات موجود افراد مختلف و فعال در كمپين به عنوان ابتكار تازه اعضاي كميته مستند سازي خبري بود كه اعضاي حاضر كميته مستند سازي مطرح كردند و گفتند: " ثبت امضاها طبق روال هميشگي ادامه دارد و صرف نظر از جمع آوري دستي و رايانه اي امضا هر ماه تعدادي برگه از طريق صندوق پست به كميته مستند سازي مي رسد. كار ثبت آمار و تعداد امضاها پروژه اي زمان بر است كه پيگيرانه ادامه مي يابد."

مستند سازي تصويري فعاليت هاي كمپين در دستور كار كميته هنري

"راحله عسگري زاده و نسيم خسروي" از اعضاي كميته هنري كمپين با اشاره به برگزاري مداوم جلسات درون گروهي اين كميته و مستند سازي تصويري فعاليت هاي كمپين در قالب عكس و فيلم، برخي از فعاليت هاي كميته هنري كمپين را چنين تشريح كرد
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان