صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     همگرایی جنبش زنان در انتخابات....  
 

میدان های شهر پذیرای فعالان همگرایی جنبش زنان

عکس ها: صبا واصفی-13 خرداد 1388

مدرسه فمینیستی: آغاز شکل گیری ائتلاف «همگرایی جنبش زنان برای طرح مطالبات» به 8 مارس سال گذشته (اسفند1387) باز می گردد. برای تدارک این ائتلاف زنانه، جمعی از گروه ها و فعالان جنبش زنان دست به دست هم دادند و این کارزار آغاز شد تا اینکه به طور رسمی از 5 اردیبهشت 1388 با برپایی کنفرانس مطبوعاتی، فعالیت خود را رسماَ آغاز کرد. اعضای داوطلب این ائتلاف، با ابتکارات مختلف سعی کرده اند که مطالبات همگرایی را که دو خواسته کلیدی و مهم اش شامل پیوستن ایران به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان و اصلاح و بازنگری در ماده 19، 20، 21 و 115 قانون اساسی است را به طرق گوناگون و با شیوه های مسالمت آمیز و جذاب، به عرصه عمومی بکشانند.

گوشه ای از فعالیت های اعضای داوطلب همگرایی زنان در میادین شهر تهران: خیابان ها عرصه ای برای طرح مطالبات زنان در روزهای انتخاباتی

با برنامه ریزی کمیته مردمی همگرایی جنبش زنان، هر روز میدان های شهر تهران، شاهد حضور فعالانی از همگرایی جنبش زنان است که با پوسترهای «ما به مطالبات زنان رای می دهیم» و توزیع بروشورها و دفترچه های تشریحی، و گفتگوی چهره به چهره، خواسته ها و مطالبات زنان را با مردم در میان می نهند.

یکی از فعالان همگرایی می گوید: «من دیروز ساعت 6-7 میدان ولی عصر بودم... و البته دیشب، اواخر شب هم تو قم... دفترچه ها و بروشورها رو پخش کردم... همه دفترچه ها واقلام تبلیغاتیم تموم شده ولی کلا فضای خوبی در سطح شهر و در برخورد با مردم نسبت به مطالبات زنان حاکم است...»

یکی دیگر از فعالان همگرایی می گوید: «ما دیشب تا دیر وقت در میدان ولی عصر بودیم .آنجا بحث های خیلی داغی در باره همه چیز از جمله مطالبات زنان در گرفت. در این میدان هم اول برخی از مردم حاضر به قبول تبلیغات نبودند چرا که فکر می کردند تبلیغ یک کاندیدای خاص است اما وقتی توضیح می دادیم مطالبات جنبش زنان است با علاقمندی قبول می کردند... میدان مملو از مردم و حامیان کاندیداها بود البته غلبه با حامیان موسوی بود و برخورد خوبی با مطالبات زنان داشتند و حتی چند نفرشان هم تعدادی بروشور و دفترچه گرفتند و همان موقع در میدان پخش کردند. برخورد حامیان احمدی نژاد تقریبا با ما بد بود و حتی حاضر نبودند که دفترچه و یا بروشور را از ما قبول کنند. یکی شان به من گفت من همه ی این چیزها را خودم از حفظ هستم و نیازبه این چیزها ندارم .البته در آخر پس از کلی بحث قانع شد که بگیرد و بخواند و چند بار هم تاکید کرد :مطمئن باشید می خوانم. حتی آنجا چند دختر دانشجو تا ما را با پوستر مطالبات همگرایی دیدند خیلی خوشحال شدند و گفتند که خیلی دنبال بروشورهای همگرایی گشته اند و درخواست کردند که تعدادی در اختیارشان بگذاریم تا خودشان پخش کنند و این کار را هم کردند...»

داوطلب دیگری از همگرایی جنبش زنان در حالی که نمی تواند شور و هیجان خود را پنهان کند اظهار می دارد که: «من امروز میدون انقلاب بودم.. هرچند زیاد دفترچه و بروشور نداشتم اما به هر حال، حدود 3 ساعت بحث و گفتگو بوجود اومد.»

یکی از مردان فعال در ائتلاف همگرایی، تجربه فعالیت داوطلبانه اش را در میدان سعادت آباد تهران، چنین تعریف می کند: «ما هم سعادت آباد بودیم و کلی بحث شد و برخورد مردم خیلی خوب بود. فکر کنم 200تایی بروشور و جزوه دادیم. خانم وطنی هم اومدن و عکس گرفت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان