صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      مبصر کلاس....  
 

ای خواهر شهیدم / رایتو پس می گیرم!

29 خرداد 1388

بنابه گزارش های رسیده در حمله شبانه به کوی دانشگاه تهران که از شنبه 23 خرداد و در پی اعتراضات مردمی علیه تقلب در انتخابات صورت گرفته است، پنج تن از دانشجویان کشته شده اند که دو تن از زنان جان باخته در این حادثه، مینا احترامی و فاطمه براتی بودند.

علاوه بر آن بنابه گزارشی فاطمه رجب پور و دخترش نیز در حوادث اخیر جان باخته است.

خبرهای دیگر حاکی از آن است که دختر جوانی که روز شنبه 30 خرداد در محله امیر آباد تهران تیر خورد و جان باخته است «ندا آقا سلطان» نام دارد. وی متولد 1361 بود.

پريسا كلي 25 ساله فارغ التحصيل رشته ادبيات نیز به دليل اصابت گلوله به گردن در يكشنبه 31 خرداد در بلوار كشاورز به شهادت رسيد و سه شنبه 2 تير در قطعه 259 به خاك سپرده شد.

همچنین فهيمه سلحشور 25 ساله ديپلم يكشنبه 24 خرداد به دليل اصابت باتوم به سر و خونريزي داخلي در ميدان ولي عصر بعد از انتقال به بيمارستان در تاريخ 25 خرداد به شهادت رسيد و 27 خرداد در قطعه 266 به خاك سپرده شد.

از سوی دیگر بر اساس اخبار رسیده، تاکنون شیوا نظرآهاری، از فعالان حقوق بشر در ایران، مهسا امرآبادی، روزنامه نگارا، سمیه توحیدلو و الهه ایمانیان، دانشجو و زهرا توحیدی از دانشجویان ستاره دار از جمله بازداشتی های حوادث اخیر هستند.

همچنین روز شنبه، 30 خردادماه ژیلا بنی یعقوب نیز در خانه اش و به همراه همسرش (بهمن احمدی امویی) دستگیر شد.

خبرهای دیگر حاکی از آن است که فرناز کمالی و مریم عامری از ستاد بانوان کروبی نیز بازداشت شده است. فرناز کمالی با وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شد و مریم عاملی نیز در روز 10 تیرماه با قرار وثیقه آزاد شد.

خبرها نیز حاکی از آن است که هنگامه شهيدی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان تهران از روز سه شنبه ۹ تير در بازداشت به سر می برد.

بنابه گزارشی دیگر از تبریز، جمعی از اعضای ستاد زنان موسوی در تبریز که به نشانه سوگواری در مقابل مسجد طوبی تبریز تجمع کرده بودند دستگیر شدند. گفته می شود تعداد دستگیر شده ها 13 الی 15 نفر است. این گردهمایی قرار بود در ساعت 6 عصر پجشنبه برای همدردی با کشته شدگان اخیر از مقابل مسجد طوبی شکل بگیرد اما دخالت و برخورد نیروی های انتظامی شخصی ها مردم را پراکنده کردند.

همچنین براساس گزارش هایی مرجان فیاضی و سوگند علیخواه، دو دانشجوی دانشگاه مازندران نیز دستگیر شده اند.

از سوی دیگر خبر رسیده است که مریم دوالفقار، خبرنگار ایرنا و همچنین سارا محبوبی عضو کانون های صنفی دانشگاه بوعلی سینا نیز بازداشت شده اند.

همچنین گزارشی نیز از بازداشت هما روستا و مهتاب نصيرپور از هنرپیشه های زن به نام ایران نیز رسیده است که بنابه گزارشاتی آنان پس از چند روز آزاد شدند.

از دیگر زنان بازداشتی های تظاهرات دو هفته ای پس از 22 خرداد می توان به افراد زیر اشاره کرد:

اکرم کبيری - فرزند محمد علی - بازداشت شده در ۱۳۸۸/۳/۲۵ - زندان اوين - ليسانس - متاهل - خانه دار

بتول قربانزاده- فرزند پرويز- بازداشت شده در تاريخ ۱۳۸۸/۳/۳۰- زندان اوين - فوق ديپلم - مجرد - گرافيست

زهرا صادق زاده حلاج - فرزند احمد - بازداشت شده در تاريخ ۱۳۸۸/۳/۲۷- زندان اوين - سيکل - متاهل - خانه دار

زينب کريمی بيوک بلوغ - فرزند حسين - بازداشت شده در تاريخ ۱۳۸۸/۳/۲۲ - زندان اوين - ديپلم-متاهل - خانه دار

سارا رنجبری - فرز
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان