صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنی در روز 8 مارس ممنوعیت رانندگی را در عربستان سعودی شکست

21 اسفند 1386

شهرزاد نیوز: "وجیهه هویدر" یکی از فعالان زن در عربستان سعودی، به مناسبت روز زن به طور سمبلیک ممنوعیت رانندگی برای زنان را شکست. او گفته است که با ماشینی در صحراهای عربستان به راه افتاده و فیلمی از خود در حین رانندگی گرفته و روز شنبه 8 مارس در "یوتیوب" آپ لود کرده است.

"وجیهه" یکی از فعالان کمپینی است که از سپتامبر سال 2007 تا کنون همّ خود را برای رفع ممنوعیت رانندگی برای زنان به کار گرفته است. تاکنون فعالان این کمپین با جمع آوری 1100 امضا، از شاه عربستان "سلطان عبدالله" خواستار لغو ممنوعیت رانندگی برای زنان شده اند.

"وجیهه" در مورد ابتکاری که در روز 8 مارس به خرج داده است، در مصاحبه با فرانس پرس گفته است: "در حال حاضر رانندگی زنان در جاده های خلوت و خارج شهر تقریبا آزاد است، اما مساله این است که آنها مجاز نیستند در شهر و در خیابان رانندگی کنند."

این اولین بار نیست که چنین اقدام سمبلیکی در عربستان صورت می گیرد. در سال 1990 نیز کاروانی از 15 اتومبیل با 40 سرنشین و راننده ی زن در شهر ریاض به راه افتاد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان