صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فخرالسادات محتشمی‌پور: همچنان از همسرم بی‌خبر و به شدت نگرانم!

21 مرداد 1388

روزآنلاین: فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر مصطفی تاج‌زاده معاون سابق وزیر کشور که پس از زندانی شدن در روزهای پس از انتخابات تنها به مدت چندین دقیقه با خانواده خود تلفنی صحبت کرده، درگفت وگو با «روز» تاکید کرد که نگران آزار واذیت جسمی وروانی همسرش و دیگر زندانیان سیاسی است. وی افزود: دستگیرکنندگان یا در حال فشار برای اعتراف‌گیری اجباری هستند یا واقعا نمی‌دانند با این لقمه‌های بزرگی که برداشته‌اند چه باید بکنند. محتشمی‌پور دیدار با نمایندگان مجلس را مثبت خواند واز دیدار هفته آینده با علی لاریجانی رییس مجلس برای پیگیری وضعیت زندانیان خبر داد.

چرا هیچ یک از مسوولینی که شما به آنها مراجعه کرده‌اید از جمله کمیته حقیقت یاب مجلس به آقای تاج‌زاده و برخی دیگر از زندانیان سیاسی دسترسی نداشته‌اند؟

من واقعا از جزییات امر مطلع نیستم. اینکه به ما ملاقات نمی‌دهند، خودش شک‌برانگیز است. ملاقات‌ها در اوین است یا در فضای آزاد یا در کابین. چه مشکلی وجود دارد که نه تنها من بلکه وکیل قانونی همسرم نیز نمی‌تواند با وی ملاقات داشته باشد. این موضوع منحصر به آقای تاج‌زاده هم نیست. آقای نبوی هم در حد یک تماس چند دقیقه‌ای با خانواده خود در ارتباط بوده‌اند. با توجه به اینکه این روند از ابتدا غیرقانونی بوده ما خیلی نمی‌توانیم مطمئن باشیم کسانی که ایشان را دستگیر کردند عامل به قانون باشند. ولی می‌توانیم از قوه قضاییه واز قوه مقننه به عنوان نماینده مردم که کمیته‌ای را برای پیگیری این موضوع تعیین کرده اند انتظار داشته باشیم که پاسخگو باشند. از دو حالت خارج نیست: یا این آقایان دسترسی داشته و آقای تاج‌زاده را دیده‌اند و به ما اطلاع نمی‌دهند ویا اینکه آنها هم دسترسی ندارند که در هر دو مورد برای ما سوال برانگیز است که چرا خانواده نباید از وضعیت زندانی مطلع باشد؟ او چه سرنوشتی دارد و چه بر سرش می‌آید؟ دیروز در جلسه‌ای که با کمیته بررسی وضعیت بازداشتی‌ها داشتیم این مساله را مطرح کردیم که اگر شما مردم را محرم نمی‌دانید باید خانواده‌ها را در جریان بگذارید و ما انتظار داریم که شما وضعیت را بررسی کنید و به خانواده‌ها اطلاع بدهید. ما به شدت نگران هستیم.

این نگرانی در مورد زندانیان سیاسی دیگر چگونه است؟

این نگرانی هم برای آقای تاج‌زاده وجود دارد و هم برای زندانیان سیاسی دیگر. وضعیت عبدالله مومنی و دیگران را هم ما شنیده‌ایم. واقعا نمی‌دانیم آقای سلیمانی و نیری در چه وضعیتی هستند؟ چون یک نمایندگی هم به ما داده‌اند تلاش می‌کنیم به هر نحوی که می‌شود و هر اطلاعی پیدا می‌کنیم آنها را هم مطلع کنیم اما خبر جدیدی نمی‌شود.

شما نگران آزار و اذیت فیزیکی هم هستید؟

چرا نباشم؟ چه تضمینی وجود دارد که در یک روند غیرقانونی آزار فیزیکی وجود نداشته باشد؟ نمی‌توانم با قطعیت آن را قبول کنم اما نمی‌توانم با قطعیت آن را رد کنم. اینها متحمل است. به خصوص نسبت به آقای تاج‌زاده که از ابتدا تلاش کرده‌اند موضوعاتی را به وی نسبت بدهند. از قبل اقداماتی کرده‌اند که علیه ایشان اعترافاتی رابه ناحق بگیرند. بنابراین فشارها روی ایشان زیاد است. من به جد به دنبال این هستم که این افراد پاسخگو باشند.می‌گویند مراحل تحقیقات را طی می‌کنند. چه اشکالی دارد که خانواده و یا وکیل با او دید
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان