صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مرگ هر ساله‌ی یک میلیون زن حامله در جهان

25 اسفند 1386

شهرزاد نیوز: هر ساله یک میلیون زن حامله در جهان به کام مرگ فرو می‌روند، در حالی که می‌توان از مرگ آنان پیشگیری کرد. محققان کمیته‌ی توسعه‌ی بین‌المللی، سیاستمداران را مسئول مرگ این زنان می‌دانند، چرا که در مقیاس بین‌المللی به طور نمونه به نسبت هر زن حامله‌ای که در انگلستان بمیرد، ۱۰۰۰ زن در کشورهای فقیر جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش مجله‌ی سوئیس، تحقیقی که توسط این کمیته انجام شده حاکی از این است که به علت کمبود اطلاعات، ثبت واقعی آمار در این مورد به ویژه در کشورهای آفریقایی و آسیا بسیار دشوار است. مالکولم بروس، رئیس کمیته، در این مورد می‌گوید، تعداد ۵۳۶ هزار نفر آمار اعلام شده در مورد مرگ زنان حامله در واقعیت می‌تواند ۸۷۲ هزار نفر باشد. در ضمن می‌توان حدس زد که آمار زنانی که در اثر زایمان دچار معلولیت می‌شوند، ۳۰ برابر آمار زنانی است که به هنگام حاملگی و زایمان می‌میرند. بر مبنای این تحقیق، بروس از سازمان بین‌المللی توسعه (DFID) می‌خواهد تا کشورهای مربوطه را به تهیه‌ی آمار، در اختیار قرار دادن دارو و ترتیب دادن برنامه‌های آموزش جنسی برای زنان جوان ترغیب کند. او معتقد است که تنها در اختیار قرار دادن دارو توسط دولت‌ها می‌تواند آمار مرگ و میر و معلولیت در اثر حاملگی را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان