صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

قطعنامه در مورد اوضاع نا بسامان حقوق بشر

22 مرداد 1388

رادیو فرانسه: در این قطعنامه آمده است که : انتخابات ریاست جمهوری در بیست و دوم خرداد در ایران اعتراضات مردمی گسترده ای را به دنبال داشت. دولت ایران با سرکوب اجتماعات معترضین و سانسور مطبوعات عکس العمل نشان داد.

به ویژه، دو وکیل دعاوی آقایان، سلطلانی و دادخواه بدون دسترسی به وکلای خود دستگیر شده و در بازداشت به سر می برند. چهل و یک روزنامه نگار از جمله آقای مهدی یزدانی و آقای خرم بازداشت شده اند. سی و یک نفر از آنان پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شده اند و حق تماس با وکیل از آنان سلب شده است، علیرضا افتخاری روزنامه نگار جان باخته است.

پس از انتخابات دولت سرکوب آزادی بیان و مطبوعات را تشدید و فعالیت های وکلا را بسیار محدود کرده است. دولت ایران خبرنگاران خارجی را اخراج و ازاید بیان آنها را سلب کرده است.

امضاء کنندگان قطعنامه می نویسند، بنا برابن ما قویاً از دولت ایران می خواهیم که : سانسور و سرکوب مطبوعات را بلافاصله متوقف کرده و ازادی بیان را تضمین کند، تمامی روزنامه نگاران و وکلای بازداشت شده را بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد کند، به خبرنگاران خارجی اجازۀ حضور و پوشش اخبار در ایران دهد.

نویسندگان قطعنامه می نویسند : ما همچنین از سازمان ملل و نهادهای بین المللی می خواهیم که با استفاده از تمامی اهرمهایی که در اختیار دارند برای تضمین آزادی بیان در ایران تلاش کنند.

کانون وکلای کره، انجمن روزنامه نگاران آسیا و خانم شیرین عبادی این قطعنامه را که روز سه شنبه یازدهم ماه اوت در سئول انتشار یافت، امضاء کرده اند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان