صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

همسر هاله سحابی: هیچ خبری از او نداریم

22 مرداد 1388

روزآنلاین: همسر هاله سحابی، عضو مادران صلح ایران و دختر عزت‌الله سحابی که 9 روز پیش در حالی در میدان بهارستان بازداشت شد که به گفته شاهدان عینی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سر او شکافته بود، در مصاحبه با «روز» تاکید می‌کند که هیچ خبری از همسرش ندارد.

آقای مشایخی، همسر هاله سحابی می‌گوید: هیچ اطلاعی نداریم و همچنان پی‌گیر قضیه هستیم.

به گفته آقای مشایخی یک روز پس از بازداشت، همسرش تماس کوتاهی گرفته و خبر داده که در زندان اوین است اما غیر از این هیچ سخن دیگری نگفته است. او که به اتفاق عزت الله سحابی برای پی‌گیری وضعیت هاله سحابی بارها به دادگاه انقلاب، مراجعه کرده است، می افزاید: در دادگاه انقلاب به ما گفته‌اند که تا شنبه صبر کنید؛ ما هم منتظریم ببینیم شنبه چه اتفاقی خواهد افتاد.

آقای مشایخی ضمن ابراز امیدواری که همسرش روز شنبه آزاد شود، می‌افزاید: تمام تلاش ما این است که بازداشت ایشان کوتاهتر شده و هر چه زودتر آزاد شوند و آقای ریاحی، وکیل همسرم نیز در این زمینه پی‌گیر هستند.

وی در خصوص ضرب و شتم شدید همسرش هنگام بازداشت هم می‌گوید: ما امیدواریم هر چه زودتر شاهد آزادی ایشان باشیم و پس از آن اقدامات مقتضی را انجام خواهیم داد.

پیش از این عزت الله سحابی از وضعیت جسمی دخترش که به بیماری دیابت مبتلا است ابراز نگرانی و اعلام کرده بود که :حوالی ظهر روز چهارشنبه دخترم در اطراف میدان بهارستان توسط پژویی یشمی رنگ به شماره شهربانی 282 ل 74، ایران 33 ربوده شده و افراد لباس شخصی با ضرب و شتم و هتاکی نسبت به دخترم ضمن ایراد جراحت به وی او را به محلی نامعلوم منتقل كردند.

شورای فعالان ملی - مذهبی با صدور بیانیه‌ای به بازداشت هاله سحابی، فعال سیاسی و فرزند عزت الله سحابی، اعتراض کرده است.

شورای فعالان ملی مذهبی در بیانیه خود "از روندی که حاکمیت و دولت را بیش از پیش در برابر مردم قرار داده" اظهار تاسف کرده و "برخوردهای خشونت‌بار توسط نیروهای غیررسمی و رسمی با شهروندانی که منتقد و معترض به انتخابات «و دولت ۲۳ خردادی» هستند" را محکوم کرده است.

در پایان این بیانیه آمده است که با توجه به بیماری دیابت هاله سحابی ۵۴ ساله و زخمی شدن او در هنگام دستگیری، سلامتی خانم سحابی به شدت تهدید می‌شود.

هاله سحابی روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۸ و همزمان با مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد در مجلس، در خیابان های اطراف مجلس بازداشت شد. به گفته شاهدان عینی "یک لباس شخصی با تی شرت راه راه طوسی سرمه ای که راه های پهن داشت و شلوار جین وکلاه کپی به او حمله کرد. ابتدا مردم هاله سحابی را از دست مامور نجات دادند. بعد چند مامور لباس شخصی دیگر با همان هیبت اقدام به پاشیدن گاز فلفل به طور مستقیا در چشم و صورت مردمی که او را نجات داده بودند کردند به طوری که چند نفر از صدمه وارد شده نمی توانستند ببینند. صورت کسانی که گاز فلفل خورده بودند قشری از پودر نارنجی رنگ پوشانده بود و درد بسیار شدیدی داشتند. هاله سحابی را به زور از دست مردم درآوردند و با باتوم به سرش زدند به طوری که سرش شکافت و خون آمد بعد او را سوار یک ماشین پژو یشمی رنگ به شماره ل 74ل282 ایران 33 کردند. در ماشین یک زن با مانتو و روسری نشسته بود که وقتی مردم باز خواستند در ماشین را باز کنند در ماشین را از تو قفل کرده و هاله سحابی را
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان