صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

احتمال اعتصاب غذای زندانیان، تجمع خانواده‌ها جلوی زندان و بیانیه شماره 5 خانواده های زندانی سیاسی

24 مرداد 1388

موج سبز آزادی: بر اساس گزارش‌های رسیده به «موج سبز آزادی» گروهی از زندانیان اوین از صبح امروز اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند. هنوز مشخص نیست چه تعداد از زندانیان در این اعتصاب غذا شرکت کرده‌اند، اما همزمان گزارش‌های دیگری از تجمع خانواده‌های زندانیان در محوطه جلوی زندان اوین حکایت می‌کند.

به گزارش «موج سبز آزادی» اگرچه در هفته‌های اخیر تقریبا هر روز دهها تن از اعضای خانواده‌ی بازداشت شدگان در مقابل در اصلی زندان اوین حاضر می‌شدند تا پیگیر وضعیت فرزندان و عزیزان خود شوند، اما صبح امروز (شنبه 24 مرداد) جمعیت به مقدار قابل توجهی بیشتر از روزهای گذشته بود. حضور غیر متعارف خودروهای پلیس در محل نیز زمینه‌ساز بروز تنش شده بود.

بر اساس این گزارش، جمعیت در ساختمان بخش مراجعات زندان و نیز دادسرای امنیت که از مسئولان قضایی هیچ پاسخ قانع کننده‌ای نشنیده بودند، پس از بروز زمزمه‌های نارضایتی، ناگهان با برخوردهای خشونت‌آمیزی روبه‌رو و از این ساختمان‌ها به بیرون رانده شدند.

بر اساس گزارش موج سبز آزادی به نقل از شاهدان عینی، خانواده‌های زندانیان که از شنیدن خبر اعتصاب غذای زندانیان بسیار نگران بودند، تا ساعت‌های بعد نیز در محل حضور داشتند و برای خبر گرفتن از وضعیت عزیزان خود تلاش می‌کردند.

بیانیه شماره 5 خانواده‏های زندانیان سیاسی: فریاد استغاثه بی‏گناهان دربند، دل هر انسان آزاده‏ای را به درد آورده است

خانواده‏های زندانیان سیاسی، با صدور بیانیه‏ای، ضمن اشاره به اینکه "فریاد استغاثه زندانیان بی‏گناه در زندان‏هاي جمهوري اسلامي، دل هر انسان آزاده‏ای را به درد می‏آورد"، عملکرد قوه قضائیه در حوادث اخیر را نقطه‏ی تاریکی در کارنامه نظام اسلامی ارزیابی کردنده‏اند. همینطور در این بیانیه آمده‏است در صورتی که به این خواسته‏ها توجه نگردد، به مدد الهی و یاری هم‏وطنان حاضر در صحنه، اقدامات دیگری راآغاز خواهند کرد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء

دو ماه است که خانواده‏های زندانیان سیاسی برای استخلاص عزیزان دربندشان ختم امن یجیب گرفته‏اند. مادرانی که خواب راحت در فراق از آنان سلب شده، پدرانی که خشم خود را از این همه ظلمی که می‏بینند، برای حفظ مصالح کشور فرو می‏خورند و همسرانی که یادآوری لجظه‏ای از مرارت‏ها و عذاب‏های یار زندگی شان قلب‏هایشان را در هم می‏فشارد و فرزندانی که متحیر و مضطرب نظاره گر پرده‏های شرم آور قصه‏های تلخ جور و ناجوانمردی و پلشتی هستند و وابستگانی كه همه این دردها را درد خود می‏دانند و از هرگونه هم دردی دریغ نورزیده‏اند.

فریاد استغاثه زندانیان بی گناه در زندان‏هاي جمهوري اسلامي دل هر انسان آزاده‏ای را به درد می‏آورد و رنج و الم حاصل از آن چه این روزها بر ما می‏رود، جهانی را به فغان و خروش آورده‏است. و در عجبیم که چگونه مسئولین و قدرتمندان کشورمان حتی برای حفظ قدرت خویش، عزمی‏برای پایان دادن به بازی از پیش باخته خود ندارند.

ما خانواده زندانیان سیاسی از آغازین روزهای این بازی، احساس خطر کرده فریادمان را به اشکال مختلف به گوش مراجع بزرگوار و علما و فضلا و اندیشمندان و نیز مسئولین قوه قضائیه و مقننه رساندیم. اما مع الاسف ر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان