صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اظهارات نماینده مردم قزوین در مجلس و ابهام در مورد وضعیت خانم‌ها بني‌يعقوب و امرآبادي

24 مرداد 1388

موج سبز آزادی: قدرت‌الله عليخاني با اشاره به اينكه در بازديد اعضاي كميته ويژه بررسي وضعيت بازداشت‌شدگان اخير از بند زندانيان سياسي اوين، فقط آقايان بروجردي و تجري حضور داشتند، در واكنش به انتشار خبري در روزنامه‏های حامی کودتا، مبني بر حضور تمامي اعضاي اين كميته در ملاقات مذكور گفت: متاسفانه به ما اجازه ملاقات با زندانيان سياسي را ندادند.

عضو فراكسيون خط امام(ره) در گفت‌وگو با ايلنا ادامه داد: در بازديد از زندان اوين اصرار كرديم كه حداقل با چند نفر از زندانيان سياسي مطرح ملاقات كنيم، اما رئيس زندان به ما گفت كه دادستان تهران بايد اجازه چنين ملاقاتي را صادر كند.

وي با اشاره به تماس تلفني‌اي كه با سعيد مرتضوي از زندان اوين در حين بازديد از اين زندان داشته‌اند گفت: متاسفانه ايشان جواب تماس ما را ندادند و به همين دليل بي‌آنكه ملاقاتي با سياسيون در بند داشته باشيم، به همراه آقاي رضايي زندان اوين را ترك كرديم.

وي بر اين اساس از مشروح مذاكرات ميان تجري و بروجردي با آقايان عطريانفر، تاج‌زاده و ابطحي ابراز بي‌اطلاعي كرد و گفت: گويا ما را محرم ندانستند كه اجازه حضور در اين ديدار براي ما صادر نشد.

علیخانی اظهار داشت که او به همراه اميدوار رضايي از بند زنان در زندان اوين بازديدي داشتند كه طي آن متوجه حضور 26 نفر از زنان بازداشت‌شده در حوادث پس از انتخابات در اين بند شده‌اند.

عليخاني با بيان اينكه در ميان اين 26 نفر، حدود 5 نفر دانشجوي دختر نيز حضور داشت، در پاسخ به اينكه آيا با زندانيان روزنامه‌نگار زن همچون ژيلا بني‌يعقوب و مهسا امرآبادي نيز ديدار داشته‌ايد يا نه؟، گفت: اين 26 نفر از چهره‌هاي عادي بودند و ما هيچ چهره شناخته شده‌اي را در ميان آنها نديده‌ايم.

به گفته وي پس از ملاقات نمايندگان با اين زنان، گفته شد كه حكم آزادي 6 نفر از آنها صادر شده و به زودي آزاد خواهند شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان