صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نمایش «تاب بازی، نه!» توسط کمیتۀ هنری کمپین در دانشگاه علامه برگزار شد

26 اسفند 1386

<:voir_en_ligne:> : تغییر برای برابری

"نمی خواست بمیرد. به خاطر بچه ها یش نمی خواست . به خاطر دخترش. می گفت می دانم دخترم هم که 15 ساله شود ،درست مثل من ، شوهرش می دهند اجباری و همه آن کتک ها، تحقیرها و خیانت ها درباره ی او هم تکرار می شود . می خواست نمیرد تا دخترش دچار سرنوشت او نشود."

نمایش «تاب بازی ،نه!»، تابلوهای کوتاه زندگی کوتاه راحله زمانی ست، از ازدواجش در 15 سالگی تا اعدامش در 27 سالگی. راحله پس از سالها تحمل خشونت، تحقیر و خیانت های مکرر همسرش، و تلاش های بی ثمرش برای طلاق گرفتن، شوهرش را در 24 سالگی به قتل می رساند. قتلی که همه ی کسانی که راحله را قبل از مرگش دیدند، باور نکردند.

نمایش «تاب بازی، نه!»

نمایش (تاب بازی، نه!)، ترکیب تئاتر، با بازی آزاده فرامرزیها و روایت مستند مریم حسین خواه و جلوه جواهری، عصر روز چهار شنبه 22 اسفند ماه، در آمفی تئاتر دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه روی صحنه رفت. این نمایش بر اساس طرحی ازآزاده فرامرزیها و نسیم خسروی مقدم و همراهی اعضای کمیته ی هنری کمپین آماده اجرا شد. نسیم خسروی مقدم کارگردان نمایش، پس از پایان اجرا، درباره ی اعدام راحله در دی ماه 86 گفت: «علیرغم تلاش فراوان زهره ارزنی، خدیجه مقدم، محبوبه حسین زاده، ناهید کشاورز، آیدا سعادت و مرجان سخاوتی از فعالان جنبش زنان و کمپین یک میلیون امضا، این حکم اجرا شد»

مریم حسین خواه و جلوه جواهری، در زمان اعدام راحله زمانی، به خاطر فعالیت هایشان در کمپین یک میلیون امضا، در زندان اوین به سر می بردند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان