صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

استاندار خوزستان: زنان کشته شده در قتل های سریالی خوزستان خودشان مقصرند

30 مرداد 1388

شبکه جنبش راه سبز(جرس):به دنبال تداوم قتل های سریالی زنان در خوزستان و کشته شدن دستکم 19 زن و دختر نوجوان، استاندار خوزستان در اظهارات غیر مسئولانه ای زنان کشته شده را مسئول قتل خودشان معرفی کرد و گفت « نمي‌توانيم براي محافظت از هر زن يك پليس قراردهيم.»

جعفر حجازی استاندار خوزستان که در یک سال در جریان قتل های سریالی زنان در شهر آبادان 16 زن و در جریان قتل های سریالی اخیر زنان در ماهشهر و در حوزه مدیرت او دستکم 3 زن در هفته های اخیر به قتل رسیده اند، در اظهارات غیر مسئولانه ای گفت « اعتقاد ندارم كه امنيت زنان خوزستاني در خطر است بلكه معتقدم رعايت نكردن نكات امنيتي از سوي زنان موجب بروز مشكلات مي‌شود. »

وی همچنین مدعی شد « قتل‌هاي زنجيره‌اي آبادان در منطقه حاشيه‌اي رخ داده كه قربانيان آن منطقه در انتخاب مسير عبور و مرور، امنيت را رعايت نكرده‌اند! »

استاندر خوزستان با اشاره به اینکه « اين‌گونه نيست كه زنان در خوزستان امنيت ندارند، از سويي، ما بايد فعاليت افراد شرور و مسأله‌دار را مراقبت كنيم ولي بعضي افراد كه دست به قتل‌هاي اين‌گونه مي‌زنند ظاهر مسأله‌داري ندارند» از قاتل‌ زنجيره‌اي آبادان به عنون یکی از كارمند پتروشيمي نامبرد و گفت که« خانواده و ظاهر و زندگي مناسبي داشته است و اين كه او در ذهنش مشكلاتي داشته كه منجر به اين قتل‌ها شده را، ما نمي‌توانستيم تشخيص دهيم.»

وی به خبرگزاری ایسنا گفت که « با كارهاي انتظامي و امنيتي كه نمي‌توان ذهن افراد را كنترل كرد. از اين اتفاقات كه جنون به سر كسي بزند و دست به چنين قتل‌ها و جناياتي بزند در همه جاي دنيا وجود دارد. طرح‌هاي پيش‌گيرانه‌اي كه از سوي ما بايد انجام شود را انجام مي‌دهيم ولي از سوي ديگر برخي خانم‌ها رعايت نمي‌كنند. »

استاندار خوزستان در مورد منظورش از « رعایت نکردن زنان » نیز گفت « به عنوان مثال 2000 تاكسي شخصي در شهر اهواز فعاليت مي‌كنند و از سويي خانمي تنها مي‌خواهد در ساعت 11 شب با تاكسي به خانه‌اش برود و رعايت نمي‌كند را، ما نمي‌توانيم كنترل كنيم!»
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان