صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

صدای "زنان" پس از 16 سال محکوم به خاموشی شد

8 بهمن 1386

نشریه زنان که به مدير مسئولی شهلا شرکت به مدت ۱۶ سال به طور مستمر منتشر می شد، با تصميم هيئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو امتياز شد.

خبرگزاری فارس به نقل از يک منبع آگاه که نام او فاش نشده است، گزارش داد: ماهنامه زنان به مدير مسئولی شهلا شرکت در جلسه امروز هيئت نظارت بر مطبوعات به دليل درج مطالب و اخبار به گونه ای که موجب سلب امنيت روانی جامعه می شد، لغو مجوز شد. از دیگر اتهامات وارده به این نشریه « به مخاطره انداختن سلامت روحی، فکری و روانی مخاطب» ذکر شده است.

خبرگزاری فارس «القای اينکه امنيت در جامعه وجود ندارد» و « سياه نمايی وضعيت زنان در جمهوری اسلامی» را از ديگر دلايل تعطيلی نشريه زنان توسط هيئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرده است.

«مقام آگاه» به خبرگزاری فارسگفته است: «اين ماهنامه به دليل اخلال در حقوق عمومی و تضعيف نهادهای نظامی و انقلابی از جمله بسيج مستند به اصل ۲۴ قانون اساسی و صدر ماده ۶ قانون مطبوعات و مصوبه نشست ۲۹۸ شورای عالی امنيت ملی به تاريخ ۲۸ آبان ۱۳۷۹ و تبصره ۲ از ماده ۵ قانون مطبوعات مبنی بر لازم الجرا بودن اين مصوبات به دليل بی توجهی به تذکرات کتبی و شفاهی که پيش از اين مکررا به مدير مسئول نشريه در باب رعايت قانون مطبوعات و ساير مقرار و دستور العمل های مربوطه داده شده است، بناه به رای اعضای هيئت، لغو مجوز شد.»

شهلا شرکت مدیر مسئول این ماهنامه در رابطه با لغو امتیاز مجله به رادیو زمانه گفته است: « از طریق خبرگزاری فارس از مساله لغو امتیاز مجله اش با خبر شده و در حال پیگیری برای اطلاع از کم و کیف مساله است.

شهلا شرکت گفت:تا این لحظه هیچ نامه رسمی که حکایت از لغو مجوز ماهنامه زنان داشته باشد دریافت نکرده است.

او با اشاره به خبر خبرگزاری فارس که علت لغو امتیاز ماهنامه زنان را سیاه نمایی ذکر کرده است، گفت ما در قانون جرمی با عنوان سیاه نمایی نداریم وباید دادگاه تشکیل شود تا هیات نظارت بتواند مجوز نشریه ای را لغو کند.

شهلا شرکت در مورد این که کدام مطالب ماهنامه زنان ممکن است مصداق سیاه نمایی تلقی شده باشد، گفت:
ما هر ماه در بخش خبرهای زنان آماری را منتشر می کنیم در مورد این که در این ماه چند زن کشته شده اند و چند زن دیگران را کشته اند، که همه اطلاعات آنها به خبرهای رسانه های داخلی متکی است.»

نشریه "زنان" در بهمن سال ۱۳۷۰ انتشار خود را آغاز کرد و تا دی ماه سال جاری ۱۵۱ شماره منتشر کرده بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان