صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دیدار مادران صلح با خانواده های منصوراسانلو، احسان منصوری و زهرا بنی یعقوب

12 فروردین 1387

<:voir_en_ligne:> : کانون زنان ایرانی

فریده غائب :جمعی از مادران صلح؛ جمعه نهم فروردین به نشانه حمایت از حقوق بشر به دیدار خانواده های احسان منصوری, دکتر زهرا بنی یعقوب و منصور اسانلو رفتند .خانواده هایی که تلخی اتفاق های سال گذشته هنوز در زندگی شان حس می شود.

خانه احسان منصوری در ورامین اولین جایی است که مادران صلح به همراه شیرین عبادی؛برنده جایزه صلح نوبل به آنجا می روند تا به پدر و مادر این دانشجوی دربند بگویند که تنها نیستند.

احسان منصوری به همراه دو دانشجوی دیگر مجید توکلی و احمد قصابان از اردیبهشت ماه تا کنون به اتهام چاپ و توزیع نشریات دانشجویی که مقامات جمهوری اسلامی می گویند در آنها به مقدسات اسلام توهین شده ، در زندان هستند.هر چند این دانشجویان پلی تکنیک تبرئه شده اند و حتی وثیقه برای آزادی آنها نیز پذیرفته شده اما هم چنان در بند عمومی زندان اوین به سر می برند.

شیریرن عبادی که نگهداری این دانشجویان را در زندان غیر قانونی می خواند رو به پدر و مادر احسان می گوید:"باید در برابر عمل فرا قانونی افشاگری کرد.از جمله این که به همه مسئولان از رهبری تا رییس جمهوری و ... نامه بنویسید و پیگیر باشید."

مادر احسان که شش ماه است نتوانسته با فرزندش ملاقات حضوری داشته باشد کمی مکث می کند اما با مقایسه شرایط خود با مادر مجید توکلی ،دیگر دانشجوی زندانی آرام می گوید:"مادر مجید به خاطر بیماری اش قادر نیست از شیراز به تهران بیاید .درست یک سال است که او فرزندش را ندیده .خوب می دانم که او چه حالی دارد."

خانواده احسان از بلاتکلیفی پرونده پسرشان گلایه دارند و پرونده را چندباره مرور می کنند تا تاکید کنند که این سه دانشجو غیر قانونی در زندان هستند اما شیرین عبادی پیش بینی می کند که روز آزادی نزدیک است .

"هنوز پرونده دخترم به تهران ارسال نشده و تا وقتی در همدان باشد همه چیز در سکوت خواهد بود."پدر زهرا بنی یعقوب که هنوز داغدار از دست دادن تنها دخترش است همچنان بر پیگیری پرونده مرگ دکتر زهرا اصرار دارد.

دكتر زهرا بنی یعقوب 27 ساله؛ بيستم مهر ماه به همراه نامزدش در پاركي در شهر همدان توسط نيروهاي ستاد امر به معروف و نهي از منكر دستگير شد. پس از بازداشت 48 ساعته زهرا وقتي پدر و مادر براي اطلاع از وضعيت دخترشان به همدان مي روند ماموران خبر خودكشي زهرا را مي دهند.

خانه یکی از كوچه ی تنگ و باريك محله اتابک در جنوب تهران خانه دکتر زهراست که پدر و مادر داغدارش پذيراي مادران صلح و وکیل پرونده دخترشان؛شیرین عبادی می شوند.

خانه کوچک و قدیمی دکتر زهرا با آمدن عید هم رنگ و بوی غم می دهد.مادر سر تا پا لباس سیاه پوشیده با دیدن میهمان ها فوری لباس سفید دکتری دخترش را نشان می دهد.کمی بعد پایان نامه دکتری زهرا و نیز هدیه قرآنی را که روز مادر از این دختر هدیه گرفته نشان می دهد .

خانواده زهرا که باز چشمان اشک بارشان مجال حرف زدن را از آنها گرفته بود دوباره حادثه مرگ دکتر زهرا را با دشواری تشریح می کنند و باز بر ضد ونقیض بودن اظهارات مسئولان مبنی بر خودکشی دخترشان تاکید می کنند.

یگانه برادر زهرا اشك ريزان از حرف هاي ضد ونقيض مسئولان ستاد امر به معروف و نهي از منكر؛اداره آگاهي و حتي گواهي پزشكي قانوني از مرگ خواهرش مي گويد.اين كه مسئولان ستاد مرگ دكتر زهرا را ساعت هشت ونيم شب اعلام مي كنند اما برادر ساعت يك ربع به 9 ش
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان