صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سمیه فرید و سارا ایمانیان، به دادگاه احضار شدند

10 بهمن 1386

دادگاه سمیه فرید از اعضای کمپین یک میلیون امضاء، و سارا ایمانیان، که پیش از این در تاریخ 13 اسفند سال 1385 در مقابل دادگاه انقلاب تهران بازداشت شده بودند، در روز 14 بهمن تشکیل می گردد. به گفته نسرین ستوده، احضاریه ای از جانب شعبه 13 دادگاه انقلاب برای تشکیل جلسه دادگاه به این دو فعال جنبش زنان ابلاغ شده است. همچنین سارا ایمانیان در تاریخ 13 فروردین 1385 (روز سیزده به در) هنگام جمع آوری امضا در پارک لاله به همراه ناهید کشاورز، سعیده امن، محبوبه حسین زاده همایون نامی (همسر سارا ایمانیان) بازداشت شده بود.

شعبه 13 دادگاه انقلاب، مريم ميرزا و سارا لقماني را که از بازداشت‌شدگان و متهمان پرونده تجمع مقابل دادگاه انقلاب هستند، تبرئه‌ كرد.

اتهاماتی که از جانب نماینده دادستان برای دادگاه ارسال شده، عبارت است از «اجتماع و تبانی بقصد برهم زدن امنیت کشور»، «اخلال در نظم عمومی»، و «تمرد از دستور پلیس».

پیش از این نیز تعدادی از فعالان جنبش زنان با چنین اتهاماتی به دادگاه احضار شده بودند، که تعدادی از آنها (همچون آسیه امینی، فاطمه گوارایی، سوسن طهماسبی) تبرئه شده اند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان