صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ماده ۲۳ لایحه حمایت از خانواده،روابط خانوادگی را برهم میزند

20 دی 1388

ایلنا: عضو جامعه روحانیت مبارز تهران :تلاش می‌کنم با توصیه‌هایی که به نمایندگان مجلس می‌کنم اجازه تصویب این ماده را به مجلس ندهم، ماده ۲۳لایحه خانواده، ماده بسیار بدی است،مدیران اجرای احکام شرعی را بلد نیستند.

عضو جامعه روحانیت مبارزتهران می‌گوید ازدواج موقت با وجود اینکه شرعی است اما در حال حاضر شرایط جامعه به گونه‌ای است که در بسیاری از قسمت‌های کشور قابل اجرا نیست. اوهمچنین با قانونی شدن ازدواج مجدد مردان درکشور نیز مخالف است.

سید محمد‌مهدی طباطبایی در رابطه با ماده ۲۳ لایحه حمایت از خانواده گفت: این ماده را دیده‌ام اما چون نماینده مجلس نیستم نقشی در تصویب یا عدم تصویب آن ندارم ولی آنچه در این ماده خوانده‌ام و فهم کرده‌ام ماده بدی است و نه تنها کمکی به بهبود وضعیت خانواده‌ها نمی‌کند بلکه روابط خانوادگی را هم به هم می‌زند.

وی با بیان اینکه این ماده نه تنها محبت ایجاد نمی کند بلکه ایجاد فتنه می‌کند، تصریح کرد: بعضی وقت‌ها فر ض بعضی از گناه‌ها می‌تواند باشد واین فرض گناه مشکل کمتری را نسبت به سعی در نبود گناه در جامعه ایجاد می‌کند.

این استاد اخلاق اضافه کرد:اگرنمایندگانی که می‌خواهند به این ماده رای مثبت بدهند و ازدواج مجدد مردان را بدون اجازه همسر مسیر کنند گمان می‌کنند که این کار پیشگیری از گناه است اینچنین نیست و من تلاش می‌کنم با توصیه‌هایی که به نمایندگان مجلس می‌کنم اجازه تصویب این ماده را به مجلس ندهم.

او در رابطه با ازدواج موقت نیز گفت: ترویج ازدواج موقت در جامعه صحیح نیست زیرا باوجود اینکه ازدواج موقت مردان دینی و اسلامی است اما فقط در شرایط خاصی توصیه شده است و نحوه صحبت در رابطه با این موضوع در جامعه ما نشان دهنده این است که مسئولان در نوع اجرا قوانین شرعی دچار مشکل شده‌اند و نوع اجرا را بلد نیستند.

عضو جامعه روحانیت مبارزتهران درپایان گفت: این که ما بگوییم که صرفا چون ازدواج موقت اسلامی است پس قابل اجرا هم است درست نیست و در بسیاری از قسمت‌های ایران این موضوع قابل اجرا نیست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان