صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

آخرین وضعیت مادران عزادار دربند و لیست اسامی اولیه آنها / 14 تن از مادران دربند به اوین منتقل شدند و بقیه آزاد شدند

20 دی 1388

روز گذشته، 19 دی ماه بیش از 30 تن از مادران عزداری که هر شنبه در پارک لاله به نشانه اعتراض قدم می زنند، بازداشت شدند. امروز یکشنبه 20 دیماه، حدود 70 الی 80 نفر از همسران، فرزندان و بستگان آنان برای پیگیری وضعیت مادران عزادار دربند ، در مقابل زندان وزرا گرد آمدند.

خانواده های مادران بازداشتی از ساعت 8:30 امروز در مقابل زندان وزرا به نشانه اعتراض به بازداشت مادران تجمع کردند و برای مدت طولانی با سر دادن شعار مادران ، مادران، خواهان آزادی سریع و بدون قید و شرط مادران در بند شدند و از این طریق سعی می کردند که عابرین و رانندهای خودروها را از بازداشت مادران عزادار مطلع کنند . در این میان چند نفر از نیروهای امنیتی برای ایجاد رعب و وحشت شروع به فیلم برداری و گرفتن عکس از خانواده ها کردند، با این حال خانواده های مادران عزادار زندانی تا ساعت 14:30 در مقابل زندان وزرا به حرکت اعتراضی خود ادامه دادند .

براساس گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، حوالی ساعت 14:30 مادران عزادار در بند را در حالی که به دست آنها دستبند زده بودند با یک دستگاه مینی بوس به دادگاه انقلاب منتقل کردند اما خانواده های مادران دستگیر شده با خودروهای خود برای مدتی مینی بوس حامل مادران را به محاصره خود در آوردند.

به گزارش وبلاگ «آغاز پایان» اسامی 33 نفر از مادران داشت شده توسط ماموران وزرا به صورت شفاهی اعلام شده است که اسامی برخی از آنان به شرح زیر است:
 1. زهرا عطار
 2. معصومه عطار
 3. مریم حسین قلیزاده
 4. انسیه بخشای
 5. فرشته تعادلی
 6. فاطمه فرهادی
 7. فاطمه رستگار
 8. حکیمه شکری
 9. کبری نجف پور
 10. طوبی دارالشفای
 11. طاهره اخشای
 12. منیژه طاهری
 13. زهرا افروز
 14. زری نوجوان
 15. ثریا جعفری
 16. لیلا سیف اللهی
 17. فاطمه صالحی
 18. منصوره بهکیش
 19. نصرت خاکی
 20. صدیقه شکری
 21. عشرت خبرحسن
 22. ژیلا مهدویان
 23. زیبا شکور صدیقی
 24. محترم کارآمد
 25. فریده صحرایی
 26. ملیحه صحرایی
 27. خانم ایزدی

14 تن از مادران دربند به زندان اوین منتقل شدند

وبلاگ آغاز پایان: مادران عزادار بازداشتي را ساعت چهار بعد از ظهر از بازداشتگاه وزرا به وسيله اتوبوس به دادسراي انقلاب برده و خانواده هاي مادران نيز به دادسراي انقلاب مراجعه كرده و كه بعد از يك ساعت ونيم انتظار در سرما و تاريك شدن هوا دوباره مادران بازداشتي را به پليس امنيت منتقل كردند. بعد از نيم ساعت دو مادر كه هفتاد سال سن داشته و شرايط جسماني بسيار ناخوشايندي داشته اند كه حتي پزشك معالج آنان تاكيد شديدي داشته كه بازداشت آنان به صلاح نيست آزاد شدند.

حوالي ساعت نه الي يك ربع به ده آخرين مادران زنداني به نام هاي : فهيمه نوجوان – فاطمه فراهاني – محترم كارآمد كرماني – منيژه طاهري – فرشته هادلي – حكيمه شكري – صديقه شكري – زهرا عطار و منصوره عطار از پليس امنيت با ارائه كارت شناسايي آزاد شدند و چهارده تن از مادران به بازداشتگاه اوين منتقل شدند .
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان