صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

آخرین وضعیت سمیه رشیدی، فروغ میرزایی، آتیه یوسفی و آذر منصوری

20 دی 1388

آخرين وضعيت سميه رشيدی/ اعتراض وی به قرار بازداشت

كميته ي گزارشگران حقوق بشر – امروز 20 ديماه 1388 افروز مغزي و زهره ارزني وكلاي سميه رشيدي با مراجعه به دادگاه انقلاب از اعتراض سميه رشيدي فعال حقوق زنان به قرار بازداشت خود خبر دادند.

به گفته وکلای این فعال حقوق زنان، دادگاه انقلاب در پاسخ آنان ابراز داشته که از شعبه ي 12 بازپرسي كه در حال حاضر پرونده ي سميه رشيدي را در اختيار دارد، ارائه ي دلايل بازداشت اين فعال حقوق زنان را خواستار شده است تا در صورت امكان قرار بازداشت به قرار وثيقه تبديل شود.

سميه رشيدي شنبه 29 آذر ماه سال جاري و پس از احضاريه اي كه طي تفتيش منزل به او ابلاغ شده بود به دادگاه انقلاب مراجعه كرد و بعد از حضور در دادگاه انقلاب بازداشت و روانه زندان اوین شد.

وي از فعالان کمپین یک میلیون امضاست رشيدي همچنین در سال تحصیلی جاری به دلیل ستاره دار شدن از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات زنان محروم شد. تلاش او با وجود پی گیری وضعیتش برای ورود به دانشگاه بی ثمر ماند و از حق انسانی تحصیل محروم شد

آتیه یوسفی روز پنج شنبه با خانواده خود ملاقات کرد

آتیه یوسفی، از فعالان کمپین یک میلیون امضاء در رشت و از اعضای سابق شورای مرکزی سازمان ادوار تحکیم وحدت در گیلان ، که در روز عاشورا بازداشت شده و به زندان مرکزی رشت (لاکان) منتقل شده است، روز پنج شنبه با خانواده خود ملاقات کرد. طی این دیدار آتیه یوسفی گفته است که اتهاماتی که به وی اعلام کرده اند اقدام علیه امنیت ملی بوده است و او این اتهام را نپذیرفته است. خانواده وی روحیه او را خوب توصیف کرده اند.

خواهر آتیه یوسفی طی ملاقاتی با قاضی پرونده، درخواست تبدیل قرار بازداشت خواهرش شده است اما قاضی این درخواست را رد کرده است.

پرونده آذر منصوری به دادگاه انقلاب ارسال شد

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در گفتگو با فارس، با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده آذر منصوری معاون سیاسی حزب مشاركت تاكید كرد: پرونده این متهمه با صدور كیفر خواست به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است و به اتهامات نامبرده در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

برادر فروغ ميرزايی: عميقاً نگران وضعيت خواهرم هستيم، بازداشت خانوادگی به يک سنت تبديل شده است

ادوارنيوز: برادر فروغ ميرزايی وکيل دادگستری که جمعه شب يازدهم دی ماه به همراه همسرش، روزبه کريمی روزنامه نگار، بازداشت شد و بنا به اطلاع در زندان اوين به سر می برد گفت: "خواهرم بعد از تماس تلفنی که يک روز پس از بازداشت با ما گرفت در هفت روز گذشته هيچ تماسی با خانواده نداشته و ما عميقاً نگران وضعيت و شرايط نگهداری وی هستيم در حالی که ملاقات و تماس با خواهرم حق قانونی ماست".

حسين ميرزايی با بيان اينکه علی رغم مراجعات مکرر، مراجع ذيربط هنوز اطلاع دقيقی در خصوص دليل بازداشت و اتهام وی ارايه نکرده اند، گفت: "خواهر اينجانب وکيل دادگستری است و در سال های اخير وکالت قانونی پرونده های تعدادی از فعالان دانشجويی و اجتماعی و نيز شهروندان عادی را به عهده داشته است. فعاليت های وی در اين راستا همواره قانونی و شفاف بوده و از اين رو بازداشت وی برای ما شگفتی آور است".

برادر فروغ ميرزايی با اشاره به چگونگی بازداشت خواهر و همسر خواهرش می گويد: "تو
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان